Skandaliczne zachowanie kibiców w Tiranie! Sędzia przerwał mecz

Do skandalicznych wydarzeń doszło w trakcie drugiej połowy meczu Albania - Polska. Miejscowi fani obrzucili butelkami cieszących się z gola Polaków. Sędzia natychmiast przerwał spotkanie.

Bartłomiej Bukowski
Karol Świderski i Tymoteusz Puchacz Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Karol Świderski i Tymoteusz Puchacz
Cała sytuacja miała miejsce chwilę po trafieniu Karola Świderskiego, który w 77. minucie otworzył wynik spotkania (1:0) (relację można śledzić TUTAJ).

Świderski wraz z kilkoma innymi reprezentantami ruszyli świętować bramkę, jednak w ich kierunku momentalnie posypały się butelki i inne przedmioty z trybuny zajmowanej przez albańskich kibiców.

Sędzia nie miał wątpliwości. Natychmiast przerwał mecz, a piłkarze zeszli do szatni. Na trybuny zajmowane przez miejscowych wkroczyła policja.

To nie było jedyne skandaliczne zachowanie miejscowych kibiców. Wcześniej, w 55. minucie meczu miała miejsce podobna sytuacja. Wówczas Piotr Zieliński, który próbował wykonać rzut rożny, także został obrzucony butelkami.

Sędzia Clement Turpin już wówczas przerwał spotkanie i ruszył w kierunku delegata, by przedyskutować aktualną sytuację. Wtedy jednak po kilkudziesięciu sekundach gra została wznowiona.

Kibice z Albanii już na początku spotkania dali o sobie znać. Na samym początku wygwizdali oni Mazurka Dąbrowskiego (więcej TUTAJ).

Ostatecznie, po około 20-minutowej przerwie, piłkarze powrócili na boisko. Wcześniej jednak padła informacja, że jeżeli sytuacja powtórzy się po raz trzeci, to Albania zostanie ukrarana walkowerem