Eliminacje MŚ 2022. Robert Lewandowski ocenił mecz z Albanią

Po horrorze w Tiranie w meczu eliminacji MŚ 2022 Robert Lewandowski skomentował wynik spotkania w mediach społecznościowych.

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski PAP/EPA / MALTON DIBRA / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
"Ważne, zespołowe zwycięstwo" - tak wygraną z Albanią (1:0) w Tiranie podsumował kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Na swoim instagramowym profilu "Lewy" zamieścił zdjęcie z meczu z Albańczykami, na którym widzimy go tyłem do kamery z podniesionym kciukiem.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo Biało-Czerwonym. Gola na wagę trzech punktów w 77. minucie strzelił zmiennik w naszej ekipie - Karol Świderski. Potem na stadionie rozegrały się skandaliczne sceny.

W kierunku polskich piłkarzy z trybun poleciały butelki i inne przedmioty. Jedną z butelek bohater Biało-Czerwonych i zawodnik PAOK-u Saloniki został trafiony w głowę. Sędzia podjął decyzję o przerwaniu spotkania. Przerwa trwała ponad kwadrans, a po wznowieniu gry piłkarze Sousy nie dali sobie wydrzeć cennych trzech punktów.

Wygrana w Tiranie przybliżyła Polaków do udziału w barażach o mundial w Katarze. Po ośmiu seriach spotkań liderem tabeli w grupie I jest Anglia (20 pkt.), druga jest Polska (17 pkt.), a trzecia Albania (15 pkt.). Bezpośredni awans na mistrzostwa wywalczy zwycięzca grupy. Drugi zespół będzie walczył w barażach.