Lionel Messi zareagował na zachowanie sędziego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Juan Ignacio Roncoroni / Na zdjęciu: Lionel Messi
PAP/EPA / Juan Ignacio Roncoroni / Na zdjęciu: Lionel Messi

Lionel Messi nie był zadowolony z pracy arbitra w meczu eliminacyjnym z Peru (1:0). Reprezentant Argentyny źle wspomina Brazylijczyka Wiltona Sampaio.

Zespół Lionela Scaloniego zrobił kolejny krok w stronę awansu na mistrzostwa świata. Reprezentacja Argentyny była minimalnie lepsza w starciu z Peru i zwyciężyła 1:0 po bramce Lautaro Martineza w 43. minucie. Goście mogli doprowadzić do remisu po przerwie, ale Yoshimar Yotun nie wykorzystał rzutu karnego.

W barwach "Albicelestes" wystąpił Lionel Messi, kapitan kadry spędził 90 minut na placu gry. Po ostatnim gwizdku 34-latek miał pretensje do brazylijskiego arbitra, który nie podyktował "jedenastki" po faulu na Martinezie i nie uznał gola strzelonego przez Cristiana Romero.

Wilton Sampaio ponownie dał się we znaki podopiecznym Scaloniego. "Zawsze tak jest, gdy on nam sędziuje. Jego zachowanie wydawało się celowe" - przekazał Messi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Najważniejsze są trzy punkty, które przybliżają nas do awansu" - dodał nowy piłkarz Paris Saint-Germain. Po jedenastu seriach gier Argentyna zajmuje drugie miejsce w strefie CONMEBOL i traci sześć oczek do Brazylii.