Gracze Angers postraszyli PSG. Błyskawiczny kontratak [WIDEO]

Angers SCO jest rewelacją trwającego sezonu Ligue 1. Angelo Fulgini doskonale wykończył akcję drużyny w piątkowym spotkaniu z Paris Saint-Germain.

Rafał Szymański
gol Angelo Fulginiego z Angers w meczu z PSG Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Angelo Fulginiego z Angers w meczu z PSG
W 10. kolejce przyjezdni zamierzali urwać punkty zespołowi Mauricio Pochettino na Parc des Princes. Pierwsza bramka w 36. minucie spotkania, błąd Marco Verrattiego był katastrofalny w skutkach.

Włoch stracił piłkę przed polem karnym rywali, a następnie Jimmy Cabot napędził kontratak. Chwilę później Sofiane Bougal precyzyjnie dośrodkował i Angelo Fulgini z niewielkiej odległości pokonał Gianluigiego Donnarummę. W tej sytuacji mistrz Europy nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Drużyna Angers SCO miała jednobramkową przewagę do 69. minuty, wówczas Danilo Pereira trafił do siatki po asyście Kyliana Mbappe. W końcówce utalentowany Francuz sam wpisał się na listę strzelców.

Sędzia Dechepy podyktował rzut karny dla Paris Saint-Germain po konsultacji z VAR. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Mbappe i wykonał egzekucję. Paul Bernandoni wyczuł jego intencje, ale przegrał ten pojedynek. Ostatecznie paryżanie zgarnęli komplet punktów po zwycięstwie 2:1. Angers SCO zajmuje 4. miejsce w stawce Ligue 1.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)