Bayern zdominował konkurencję. Lewandowski zasłużył na najwyższą notę

Robert Lewandowski rewelacyjnie zaprezentował się w 8. kolejce Bundesligi. Magazyn "Kicker" wyróżnił aż siedmiu zawodników Bayernu Monachium.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski miał coś do udowodnienia w starciu z Bayerem 04 Leverkusen. W 4. minucie strzałem piętką pokonał Lukasa Hradecky'ego. Snajper dołożył jeszcze jednego gola w pierwszej połowie.

Przed przerwą bramkarz "Aptekarzy" skapitulował jeszcze po uderzeniach Thomasa Muellera oraz Serge'a Gnabry'ego, który zdobył dwie bramki. W drugiej odsłonie Patrik Schick uratował honor gospodarzy. W ostatecznym rozrachunku Bawarczycy zwyciężyli 5:1.

"Kicker" przyznał Lewandowskiemu notę 1 (skala 1-6, "jedynka" oznacza klasę światową). Taką samą ocenę otrzymał Gnabry. Obaj znaleźli się w drużynie tygodnia niemieckiego magazynu. Na dodatek Polak został wybrany najlepszym piłkarzem tej serii gier.

Bayern Monachium ma aż siedmiu przedstawicieli w najlepszej "jedenastce" 8. kolejki Bundesligi. Na wyróżnienie zasłużyli Niklas Suele, Dayot Upamecano, Alphonso Davies, Leon Goretzka i Thomas Mueller. W drużynie zabrakło miejsca dla Erlinga Haalanda, który również poprawił swój dorobek. Norweg dzieli z Lewandowskim fotel lidera klasyfikacji strzelców, obaj mają na koncie po dziewięć bramek.

Drużyna tygodnia wg magazynu "Kicker": Fabian Bredlow - Niklas Suele, Konstantinos Mavropanos, Dayot Upamecano, Alphonso Davies, Leon Goretzka, Jude Bellingham, Serge Gnabry, Thomas Mueller, Andrej Kramarić, Robert Lewandowski.

Czy Lewandowski był najlepszym piłkarzem 8. kolejki Bundesligi?