Paryż pokochał Messiego. Wielka wymiana ciosów. RB Lipsk postawił się faworytowi

Co tam się działo! W Lidze Mistrzów w meczu PSG z RB Lipsk wymiana ciosów. Wynik zmieniał się kilka razy, ale o wygranej paryżan 3:2 zadecydowały dwa gole Leo Messiego.

Michał Piegza
Kylian Mbappe (z prawej) i Willi Orban PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Kylian Mbappe (z prawej) i Willi Orban
W meczu zdecydowanym faworytem byli paryżanie. Dla zawodników z Lipska był to ostatni moment na to, aby zachować szanse na wyjście z grupy.

I to właśnie goście w pierwszych minutach wykreowali sobie dwie dobre szanse. W 3. minucie strzał z kilku metrów Konrada Laimera odbił Keylor Navas. Cztery minuty później głową uderzył Andre Silva, bramkarz po raz kolejny popisał się skuteczną interwencją.

Odpowiedź PSG była zabójcza. W 9. minucie gospodarze wyprowadzili kontrę. Kylian Mbappe ruszył z piłką i uderzeniem z pola karnego między nogami obrońcy zdobył gola.

Wydawało się, że goście nie będą w stanie odpowiedzieć graczom PSG, których akcje napędzał Mbappe.  Zawodnicy z Lipska jednak podnieśli się. W 27. minucie Andre Silva uderzył z pola karnego, piłka trafiła w słupek. Gol padł minutę później. Po kontrze, Angelino zagrał przed bramkę do Silvy, a ten strzałem z bliska doprowadził do remisu.

Do końca 1. połowy niewiele działo się pod bramkami. Godnym odnotowania był jedynie strzał Christophera Nkunku w 42. minucie, który minimalnie był niecelny.

Po przerwie wciąż gospodarzy starali się niepokoić gracze z Lipska. Brakowało im jednak zdecydowania pod bramką PSG. Kiedy wydawało się, że to paryżanie w końcu zaczną dominować, gola zdobyli piłkarze RB. Angelino z lewej strony dograł na szósty metr, a Nordi Mukiele dołożył nogę. Navas był bez szans.

Przegrywając gospodarze zaatakowali. Zawodnicy PSG potrzebowali dziesięciu minut, aby wyrównać. Mbappe wpadł w pole karne i zagrał do Lionela Messiego, który uderzył, ale piłka po rękach bramkarza odbiła się od słupka. Argentyńczyk po chwili dobił piłkę do siatki.

Decydująca dla losów meczu była 73. minuta. Mohamed Simakan sfaulował Mbappe. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Messi i podcinką ośmieszył bramkarza, który rzucił się w swoją lewą stronę.

Goście nie zamierzali pogodzić się z porażką i szukali remisu. Jednak do końca potyczki gracze RB Lipsk nie zagrozili poważniej Navasowi i musieli pogodzić się z trzecią porażką w trzecim meczu Ligi Mistrzów.

W doliczonym czasie sędzia po raz drugi podyktował rzut karny dla gospodarzy. Josko Gvardiol podciął Achrafa Hakimiego. Do piłki podszedł Mbappe, jednak posłał piłkę ponad bramką!

Paris Saint-Germain - RB Lipsk 3:2 (1:1)
1:0 - Kylian Mbappe 9'
1:1 - Andre Silva 28'
1:2 - Nordi Mukiele 57'
2:2 - Lionel Messi 67'
3:2 - Lionel Messi (k.) 74'

W 94. minucie Kylian Mbappe nie wykorzystał rzutu karnego (uderzył ponad poprzeczką).

PSG: Keylor Navas - Achraf Hakimi, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes - Ander Herrera (61' Georginio Wijnaldum), Idrissa Gueye (61' Danilo), Marco Verratti - Lionel Messi, Kylian Mbappe, Julian Draxler (90' Thilo Kehrer.).

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Lukas Klostermann (69' Josko Gvardiol), Willi Orban, Mohamed Simakan (83' Yussuf Poulsen), Angelino (83' Benjamin Henrichs) - Nordi Mukiele, Konrad Laimer, Tyler Adams, Amadou Haidara (62' Ilaix Moriba) - Andre Silva (83' Emil Forsberg), Christopher Nkunku.

Żółte kartki: Gueye, Hakimi (PSG) oraz Orban, Simakan, Adams (Lipsk).

Sędzia: Fabio Maresca (Włochy).