Świetna passa Mariusza Stępińskiego [WIDEO]

Mariusz Stępiński zdążył zaaklimatyzować się na Cyprze. Polak pomógł Arisowi Limassol w meczu ligowym z Doxą Katokopias (2:1).

Rafał Szymański
YouTube
Po pierwszej połowie przewagę miała drużyna gospodarzy. W siódmej minucie strzelanie rozpoczął Tidjani Anaane, pomocnik Doxy Katokopias kapitalnie przymierzył zza pola karnego.

Na odpowiedź Arisu Limassol trzeba było czekać do 86. minuty. Brazylijczyk Caju dośrodkował z rzutu rożnego, Mariusz Stępiński najwyżej wyskoczył do piłki i doprowadził do wyrównania.

Autorem decydującego gola był Daniel Sikorski. Bramkarz odbił piłkę po uderzeniu Stępińskiego, ale nie miał już żadnych szans przy dobitce 33-latka. Sikorski jest dobrze znany polskim kibicom z występów w Górniku Zabrze, Polonii Warszawa i Wiśle Kraków. W 6. kolejce ligi cypryjskiej Aris wygrał 2:1 z Doxą.

Stępiński trafił do siatki w trzecim kolejnym meczu ligowym, łącznie uzbierał już pięć bramek. Napastnik znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców, liderem jest Ivan Trickovski (siedem goli). Czterokrotny reprezentant Polski jest wypożyczony z Hellasu Werona do Arisu, po sezonie powinien wrócić do włoskiego klubu.

Doxa Katokopias - Aris Limassol 1:2 (1:0)
1:0 - Tidjani Anaane 7'
1:1 - Mariusz Stępiński 86'
1:2 - Daniel Sikorski 89'

Gol Mariusza Stępińskiego (od 2:31):