AC Milan z trudem ograł dziewięciu rywali. Łukasz Skorupski chował głowę w dłoniach

Bologna FC potrafiła strzelić Milanowi dwa gole w dziesięciu, a później długo bronić się w dziewięciu. Heroiczna postawa nie została nagrodzona. W końcówce Rossoneri zapewnili sobie zwycięstwo 4:2.

Łukasz Skorupski Getty Images / Nicolò Campo/LightRocket / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski stracił pierwszego gola po strzale Rafaela Leao. Nie przypilnował bliższego słupka, a interwencję utrudnił rykoszet od nogi Gary'ego Medela. Bramkarz Bologni wymownie upadł na boisko i schował głowę w dłoniach. AC Milan podwoił prowadzenie w 35. minucie strzałem Davide Calabrii. Niewiele wcześniej Skorupski walczył z dośrodkowaniem i po zderzeniu z kompanem z zespołu oddał piłkę Rossonerim.

Bologna zeszła na przerwę z dwubramkową stratą do uczestnika Ligi Mistrzów, a jakby jej nieszczęść było mało, grała w dziesięciu po czerwonej kartce dla Adamy Soumaoro. Można było odnieść wrażenie, że jest "po zawodach" dla Rossoblu, ale było ono mylne. Po siedmiu minutach drugiej połowy zrobiło się 2:2. Zlatan Ibrahimović strzelił gola samobójczego, a drugi był dziełem Musy Barrowa.

Drużyna Skorupskiego poradziła sobie dobrze w dziesięciu. W 58. minucie dodatkowo skomplikowała sobie zadanie, ponieważ Roberto Soriano również zobaczył czerwoną kartkę. Bologni pozostało więc dziewięciu zawodników. W tych okolicznościach Skorupski miał dłonie pełne obowiązków. Nie udało się mu i kompanom z pola dowieźć korzystnego remisu. W 84. minucie Ismael Bennacer odzyskał prowadzenie dla Milanu, a później Ibrahimović zrehabilitował się za gola samobójczego i trafił na 4:2.

US Sassuolo odniosło zwycięstwo 3:1 z Venezią FC. Beniaminek strzelił pierwszego gola w tym meczu, na dodatek eleganckiego, ponieważ David Okereke przymierzył technicznie na zakończenie solowego rajdu. Neroverdi odpowiedzieli i doprowadzili do remisu po pięciu minutach, a pojedynek rozstrzygnęli po przerwie. Venezia pomogła w tym trafieniem samobójczym Thomasa Henry'ego.

2:4 - Zlatan Ibrahimović 90'

US Sassuolo - Venezia FC 3:1 (1:1) 0:1 - David Okereke 32' 1:1 - Domenico Berardi 37' 2:1 - Thomas Henry (sam.) 50' 3:1 - Davide Frattesi 67'