Co za skuteczność! Trzynaście goli w dwóch meczach w Sewilli

Mieszkańcy Sewilii spokojnie nie zasną. Jeśli ktoś w niedzielę był na dwóch meczach La Ligi rozgrywanych w mieście, to zobaczył aż trzynaście bramek i dwie wygrane gospodarzy.

Michał Piegza
piłkarze Sevilla FC cieszą się z gola PAP/EPA / Manuel Vidal / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC cieszą się z gola
Piłkarze Sevilli raczej nie spodziewali się, że w meczu z Levante, które wciąż czeka na pierwszą wygraną w sezonie, będą mieli tak ciężko przeprawę.

Gospodarze z przodu zagrali dobrze, szybko ustawili sobie rywala. Problem był w tyłach. Nie grzeszący do tej pory skutecznością goście zdobyli w 1. połowie jednego gola. W drugiej dołożyli dwa kolejne. Sevilla FC mecz jednak wygrała, bo po zmianie stron miejscowi zdobyli dwie bramki.

Osiem bramek padło w drugim niedzielnym spotkaniu w Sewilli. Real  Betis prowadził z Rayo Vallecano już dwoma bramkami. Beniaminek był w stanie doprowadzić do remisu. Decydująca dla losów meczu była 75. minuta. Wówczas Willian Jose wykorzystał rzut karny dla gospodarzy, którzy wygrali 3:2.

W ostatnim niedzielnym meczu również nie zabrakło emocji. Niepokonany od ośmiu meczów Real Sociedad prowadził na boisku mistrza Hiszpanii Atletico już 2:0. Wygrana lub remis dawała gościom pozycję lidera. Ostatecznie potyczka zakończyła się remisem. Dwie bramki ratujące punkt zdobył dla Atletico Luis Suarez.

3:2 - Willian (k.) 75'

Atletico Madryt - Real Sociedad 2:2 (0:1) 0:1 - Sorloth 7' 0:2 - Isak 48' 1:2 - Suarez 61' 2:2 - Suarez 77'

Pokaż całą tabelę

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)