Co zrobiła Valencia! To się rzadko udaje

W La Lidze gra się do końca. Przekonali się o tym piłkarze Mallorki, którzy do 93. minuty prowadzili z Valencią 2:0. Meczu jednak nie wygrali.

Michał Piegza
Jose Luis Gaya PAP/EPA / Kai Foersterling / Na zdjęciu: Jose Luis Gaya
Piłkarze Valencii w meczu z Mallorcą uratowali punkt. Do 93. minuty gospodarze przegrywali z beniaminkiem 0:2. Wówczas gola kontaktowego zdobył Goncalo Guedes. Valencia rzuciła się na rywala i w 98. minucie Jose Gaya doprowadził do remisu.

W końcówce dwa punkty straciła także Osasuna. Drużyna z Pampeluny prowadziła z Granadą, ale przez ostatni kwadrans grała w osłabieniu. Wykorzystali to rywale, którzy w 90. minucie trafili na 1:1.

Po trzy punkty sięgnęło Derpotivo Alaves, które grało na wyjeździe z Cadizem. Goście trafiali na początku oraz w doliczonym czasie. Obie bramki zdobył Joselu. Dzięki trzem punktom Deportivo w La Lidze otwiera strefę spadkową.

Dwa punkty w 84. minucie stracił Espanyol. Beniaminek prowadził z Elche 2:1, ale Dario Benedetto dopadł do piłki w polu karnym i trafił na 2:2.

2:2 - Benedetto 84'

Osasuna Pampeluna - Granada CF 1:1 (1:0)
1:0 - Avila 45'
1:1 - Herrera 90'

Athletic Bilbao - Villarreal CF 2:1 (1:1) 1:0 - Garcia 14' 1:1 - Coquelin 32' 2:1 - Muniain (k.) 77'