Anglicy rozpływają się nad Łukaszem Fabiańskim

Łukasz Fabiański świetnie spisał się w meczu West Ham United - Tottenham Hotspur (1:0). Nic dziwnego, że polski bramkarz jest chwalony przez angielskie media.

Dawid Borek
Dawid Borek
Łukasz Fabiański Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Były bramkarz reprezentacji Polski zachował czyste konto, wybronił kilka trudnych strzałów. Łukasz Fabiański był często zmuszany do pracy zwłaszcza w pierwszej połowie i w żadnej sytuacji nie zawiódł.

To zaowocowało zwycięstwem jego West Ham United nad Tottenhamem Hotspur (1:0) i wysokimi notami przyznanemu polskiemu golkiperowi przez angielskie media. Zebrał same pozytywne recenzje.

"Sprytnie bronił się przed strzałami Kane'a w pierwszej połowie, niejednokrotnie mądrze ustawiał się w polu karnym, tłumiąc bramkowe próby rywala" - opisuje występ Fabiańskiego 90min.com, przyznając mu "siódemkę" (w skali 1-10, gdzie 10 najwyższa nota).

Także "7" Łukasz Fabiański dostał od dziennikarzy internetowego serwisu "Standard". "Popisał się wspaniałą obroną przy strzale głową Kane'a. Dobrze reagował na wszystko, co działo się w jego polu karnym" - czytamy w "Standardzie".

Na "szóstkę" polskiego golkipera ocenili z kolei redaktorzy football.london. "Pod koniec połowy wykonał dobrą interwencję przy stale Kane'a. W pozostałych sytuacjach robił wszystko to, co powinien" - komentują angielscy dziennikarze.

Statystyczny portal "SofaScore" ocenił Łukasza Fabiańskiego na "7.8" (drugi wynik w drużynie, lepszy - 7.9 - uzyskał Pablo Fornals).

Wpadka polskiego bramkarza. Co najlepszego zrobił Kamil Grabara?! (WIDEO)