Real zwycięski w El Clasico! Aguero strzelił gola na otarcie łez [WIDEO]

Kibice Realu Madryt mogli świętować po zwycięstwie 2:1 na Camp Nou. W ostatniej minucie meczu jedynego gola dla Barcelony zdobył Sergio Aguero.

Rafał Szymański
bramka Sergio Aguero Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: bramka Sergio Aguero
Przez 90 minut podopieczni Carlo Ancelottiego wypracowali sobie więcej klarownych sytuacji. W pierwszej odsłonie David Alaba mocnym uderzeniem pokonał golkipera Barcelony, gol Austriaka był ozdobą niedzielnego szlagieru.

"Królewscy" podwyższyli rezultat w trzeciej minucie doliczonego czasu. Marco Asensio dynamicznie wbiegł w pole karne Katalończyków i Marc-Andre ter Stegen odbił piłkę po jego strzale. Niemiecki bramkarz nie miał już żadnych szans przy dobitce Lucasa Vazqueza.

Gospodarze nie tracili nadziei i ruszyli do ofensywy. W pewnym stopniu zrehabilitował się Sergino Dest, który zmarnował stuprocentową okazję na początku meczu. Amerykanin dograł do Sergio Aguero, a Argentyńczyk z niewielkiej odległości skierował piłkę do siatki.

Na wyróżnienie zasłużyli Alaba oraz Aguero, obaj debiutowali w El Clasico i trafili do siatki. W ostatecznym rozrachunku madrytczycy wygrali 2:1 na terenie Barcelony. To był szczególny dzień dla Ancelottiego, który po raz pierwszy pokonał "Dumę Katalonii" jako trener Realu.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)