Kibole skoczyli sobie do gardeł. Brutalne sceny z derbów (wideo)

Gdy West Ham United na boisku rywalizował z Tottenhamem Hotspur w derbach Londynu, na trybunach - a w zasadzie za jedną z nich - doszło do starcia kiboli. Nagranie z niego obiegło sieć.

Dawid Borek
Dawid Borek
starcie kiboli w Londynie Twitter / Na zdjęciu: starcie kiboli w Londynie
Jak opisuje "Daily Mail", do bijatyki kiboli doszło po tym, jak chuliganom udało się sforsować drzwi oddzielające trybuny gospodarzy od gości. "Bohaterem" miał zostać jeden z fanów Tottenhamu Hotspur, który przebił się przez czterech stewardów i otworzył drzwi. Wtedy kibole ruszyli na siebie.

W ruch poszły pięści i kubki z piwem. Na szczęście skutecznie zareagowali ochroniarze, którzy stworzyli barierę między pseudokibicami. Sytuację opanowano, choć przez kilka scen świadkowie oglądali brutalne sceny.

Z doniesień mediów wynika, że incydent miał miejsce ok. 14:45 lokalnego czasu. Wtedy trwała przerwa między pierwszą a drugą połową spotkania West Ham United - Tottenham Hotspur.

Kluby od lat są zwaśnione, między pseudokibicami już wielokrotnie dochodziło do starć. W listopadzie 2015 35-letni kibic Młotów był hospitalizowany po dźgnięciu nożem przez kibola Spurs. A to tylko jeden z wielu przypadków przemocy.

Niedzielne spotkanie Premier League zakończyło się triumfem West Ham United (1:0). Świetne zawody rozegrał Łukasz Fabiański, który zachował czyste konto.

Co za historia! Alex Ferguson doprowadził Polaka do łez. "W nocy w ogóle nie spałem"