Szokująca decyzja FIFA. Ucierpią polscy kibice!

FIFA postanowiła ukarać Polski Związek Piłki Nożnej po ostatnim z Albanią (1:0). Kibice Biało-Czerwonych otrzymali zakaz wyjazdowy na następny mecz eliminacji mistrzostw świata.

Rafał Szymański
kibice reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice reprezentacji Polski
PZPN będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 50 tys. franków szwajcarskich. Na dodatek polscy kibice nie pojawią się na trybunach podczas meczu eliminacyjnego z Andorą. To spotkanie odbędzie się 12 listopada o godz. 20:45 na Estadi Nacional.

Komisja Dyscyplinarna FIFA ukarała reprezentację Polski za incydenty, które miały miejsce w Tiranie. Drużyna Paulo Sousy zwyciężyła 1:0 z Albanią na trudnym terenie, a decydującą bramkę w 77. minucie zdobył Karol Świderski.

Po trafieniu Świderskiego albańscy fani rzucali różnymi przedmiotami w stronę Biało-Czerwonych. Sędzia musiał przerwać mecz. Podopieczni Sousy wrócili na boisko po przerwie i dowieźli korzystny rezultat do końca. Tamtejsza federacja twierdziła, że polscy kibice zachowywali się prowokacyjnie.

Głos w tej sprawie zabrał dyrektor biura zarządu PZPN. - Po zapoznaniu się z uzasadnieniem orzeczenia oraz materiałem dowodowym PZPN podejmie decyzję na temat dalszych kroków w tej sprawie, jednak musimy się liczyć z tym, że nasi kibice nie będą mogli wspierać biało-czerwonych w Andorze - przekazał Piotr Szefer w rozmowie z portalem sport.tvp.pl.

Wcześniej FIFA wymierzyła karę gospodarzom. Trybuny Air Albania Stadium będą zamknięte na mecz z Andorą (15 listopada). Związek ma zapłacić 150 tysięcy franków szwajcarskich - więcej TUTAJ.

Francuzi zawiedzeni Arkadiuszem Milikiem. "Frustrujący"