Fatalny dzień reprezentantów Polski w The Championship

Kamil Jóźwiak nie pomógł Derby County, które przegrało 1:2 z Blackburn Rovers. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Bristol City - Barnsley, Michał Helik rozegrał 90 minut. Millwall Bartosza Białkowskiego poległo w starciu z Huddersfield (0:1).

Rafał Szymański
Matteo Vitaioli i Michał Helik PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Matteo Vitaioli i Michał Helik
Wayne Rooney od początku meczu postawił na Kamila Jóźwiaka. Po 20 minutach Blacbkurn Rovers prowadziło 2:0 za sprawą Bena Breretona, który ustrzelił dublet. Menadżer "Baranów" zdecydował się na zmiany w przerwie.

Jóźwiak nie wyszedł na drugą połowę, zastąpił go Colin Kazim-Richards. W samej końcówce bramkę na 1:2 zdobył Curtis Davies. Krystian Bielik przechodzi rehabilitację po poważnej kontuzji i nie został uwzględniony w kadrze gospodarzy. Po sobotniej porażce Derby wciąż jest czerwoną latarnią The Championship.

Losy spotkania Bristol City z Barnsley rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Wynik otworzył Aaron Leya Iseka, ale radość gości nie trwała długo. Andreas Weimann dwa razy wpisał się na listę strzelców i zapewnił zwycięstwo klubowi z Ashton Gate. W barwach Barnsley 90 minut rozegrał Michał Helik.

Zawodnicy Millwall długo bronili się przed atakami rywali. Bartosz Białkowski skapitulował dopiero w 82. minucie rywalizacji, autorem decydującej bramki był Jonathan Hogg. Kapitan został bohaterem Huddersfield Town.

Derby County - Blackburn Rovers 1:2 (0:2)

2:1 - Andreas Weimann 45+2'

Huddersfield Town - Millwall FC 1:0 (0:0)
1:0 - Jonathan Hogg 82'

Czytaj także: Arsenal FC rozprawił się z rywalem Legii Warszawa w Lidze Europy Francuska legenda bez ogródek o grze Lionela Messiego ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny gol na Ukrainie. Jak to wpadło?!
Czy klub Bielika i Jóźwiaka utrzyma się w The Championship?