Gwiazda Barcelony trafiła do szpitala

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w trakcie spotkania Barcelony z Deportivo Alaves (1:1). Sergio Aguero nie był w stanie kontynuować gry.

Rafał Szymański
Sergio Aguero Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Sergio Aguero
Sergi Barjuan zadebiutował w roli pierwszego trenera Barcelony. W 12. kolejce Primera Division jego podopieczni tylko zremisowali 1:1 z Deportivo Alaves, pięknym trafieniem popisał się Memphis Depay.

Szkoleniowiec nie chciał ryzykować zdrowiem Sergio Aguero. Argentyńczyk w pierwszej połowie meczu złapał się za klatkę piersiową, a następnie upadł na boisko. W 41. minucie zastąpił go Philippe Coutinho.

Według informacji Jose Alvareza z "El Chiringuito", zawodnik miał problemy z oddychaniem. Aguero został przewieziony z Camp Nou do szpitala, przeszedł pierwsze badania i czuje się już lepiej.

Nie wiadomo, czy 33-latek będzie mógł wystąpić 2 listopada w starciu z Dynamem Kijów. FC Barcelona latem zakontraktowała Aguero, który przez kilka miesięcy pauzował z powodu kontuzji łydki. Napastnik strzelił kontaktowego gola w prestiżowym meczu z Realem Madryt (1:2).

To nie koniec problemów "Dumy Katalonii". Gerard Pique również nie dokończył sobotniego spotkania. Środkowy obrońca boryka się z urazem.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)