Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wójcik dla Sportowych Faktów: Degradacja nie jest przesądzona!

Janusz Wójcik w poniedziałek został trenerem łódzkiego Widzewa. Czy świeży szkoleniowiec klubu z alei Piłsudskiego tchnie w drużynę nowego ducha? - Chciałbym, aby ta zmiana doprowadziła do lepszej atmosfery i sytuacji zespołu. Gramy, żeby Widzew - ukochany przez kibiców klub - zdobył jak najwięcej punktów i utrzymał się w pierwszej lidze. Temat spadku o dwie klasy rozgrywkowe dla mnie w ogóle nie istnieje! - nie ukrywa w rozmowie z serwisem SportoweFakty.pl.
Piotr Tomasik
Piotr Tomasik

Byłego trenera reprezentacji Polski wcale nie przestraszył fakt, że niedawno zapadła decyzja o degradacji klubu o jedną klasę rozgrywkową. Biorąc pod uwagę fakt, iż Widzew obecnie zajmuje miejsce w strefie spadkowej, może wylądować nawet w trzeciej lidze. - Ale nie rozmawiajmy w ten sposób! Do końca sezonu zostały cztery kolejki, a nikt nie powiedział, że sprawa degradacji jest już przesądzona. Co więcej, to temat wciąż otwarty - uważa nowy szkoleniowiec łodzian.

Do Wójcika Sylwester Cacek, właściciel klubu, dzwonił już w sobotę - dzień po przegranym meczu z Polonią Bytom. Obaj panowie szybko doszli do porozumienia, a w poniedziałek nowy trener poprowadził już zajęcia z drużyną. - Chciałem zacząć pracę na początku tygodnia, żeby móc jak najdłużej przyglądać się zawodnikom, których będę miał do dyspozycji. Muszę przecież wytypować odpowiednią ekipę na najbliższy mecz z Groclinem - twierdzi i, jak sam mówi, ma już pewne informacje na temat drużyny Widzewa. - Widziałem kilka meczów na kasetach, wiem o dyspozycji zespołu i zawodników. Z trenerem Zubem rozmawiałem i zapewne jeszcze to zrobię - zdradza Wójcik.

Były opiekun Znicza Pruszków zapytany o to, co skłoniło go do pracy w łódzkiej drużynie, zaczyna mówić z uśmiechem: - Znam Widzew od wielu lat. Myślę, że zadecydowała sympatia. A propozycję takiego klubu powinien przyjąć każdy trener, który coś w polskiej piłce osiągnął. Ponadto rozmowa z panem Cackiem była najbardziej konkretna ze wszystkich, które wcześniej prowadziłem. Podjąłem się tego wyzwania, choć sytuacja jest niezmiernie trudna - kończy Wójcik.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×