Uderzali, aż skruszyli mur. Inter Mediolan wraca do gry!

Choć długo nie mogli sforsować defensywy rywali, powtórzyli wynik z pierwszego meczu. Piłkarze Interu Mediolan pokonali na wyjeździe Sheriff Tyraspol 3:1 w czwartej kolejce grupy D Ligi Mistrzów.

Krzysztof Sędzicki
Marcelo Brozović PAP/EPA / Dumitru Doru / Na zdjęciu: Marcelo Brozović
Gdy oba zespoły spotkały się na San Siro przed trzema tygodniami, Nerrazurri przerwali sensacyjną serię zwycięstw drużyny z Naddniestrza pokonując ją 3:1. Piłkarze z Mediolanu po dwóch meczach mieli na koncie zaledwie punkt, więc to zwycięstwo miało ogromną wartość.

- Na San Siro rozegraliśmy znakomity mecz, lecz widzieliśmy też czyhające na nas pułapki. To nie przypadek, że ta drużyna pokonała Real i Szachtara. Potrzebna będzie pełna koncentracja, kluczowy będzie odpowiedni balans. Sheriff udowodnił, że jest bardzo dobry w kontrataku. To decydujący mecz. Od samego początku mieliśmy świadomość, że z Sheriffem musimy zgarnąć pełną pulę. Myślimy wyłącznie o Lidze Mistrzów - mówił na konferencji prasowej trener Interu Simone Inzaghi.

W Mołdawii jego piłkarzom nie szło jednak łatwo. W samej pierwszej połowie trzecia drużyna tabeli Serie A oddała aż dwanaście strzałów na bramkę Giorgiosa Athanasiadisa, lecz żadne z tych uderzeń nie wpadło do siatki. Najbliżej szczęścia byli w 34. minucie Edin Dzeko, a także w 40. Lautaro Martinez. Próbę tego pierwszego obronił bramkarz Sheriffu, zaś druga - poleciała w słupek. Piłkarzy z Tyraspola stać było tylko na jeden strzał Adamy Traore nad poprzeczką.

Po przerwie jednak mur drużyny trenera Jurija Vernyduba został skruszony. W 54. minucie Arturo Vidal zagrał piłkę przed polem karnym do Marcelo Brozovicia, który efektownym zwodem przełożył sobie futbolówkę z lewej na prawą nogę i huknął z dystansu nie do obrony dając prowadzenie mediolańczykom.

Dwanaście minut później na 2:0 podwyższył Milan Skriniar. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Słowak dostawił nogę, ale jego strzał odbił Athanasiadis. Dobitkę również obronił golkiper gospodarzy, lecz przy kolejnej próbie był już bez szans. Przyjezdni mieli już pełną kontrolę nad meczem, ale zadali jeszcze jeden cios. Brozović zagrał długą piłkę po przekątnej do uciekającego rezerwowego Alexisa Sancheza, który wkręcił w murawę trzech obrońców i zdobył pierwszego gola w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Sheriff dał radę zdobyć w tym meczu jedynie gola honorowego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sebastiena Thilla w doliczonym czasie gry Adama Traore pokonał Samira Handanovicia.

Tym samym Inter Mediolan wraca do gry w Champions League. Zespół trenera Simone Inzaghiego ma siedem punktów na koncie i jest drugi w tabeli grupy D. To bardzo dobry znak przed niedzielnymi derbami z AC Milan. W następnej kolejce "czarno-niebiescy" zagrają u siebie z Szachtarem Donieck, a mistrz Mołdawi podejmie Real Madryt.

Sheriff Tyraspol - Inter Mediolan 1:3 (0:0)
0:1 - Marcelo Brozović 54'
0:2 - Milan Skriniar 66'
0:3 - Alexis Sanchez 82'
1:3 - Adama Traore 90+2'

Sheriff: Giorgios Athanasiadis - Fernando Costanza, Danilo Arboleda, Gustavo Dulanto, Cristiano - Sebastien Thill, Edmund Addo (61' Stjepan Radeljić) - Adama Traore, Dimitris Kolovos (73' Bruno Felipe), Frank Castaneda - Jasurbek Jakszibojew (82' Jilien Keston)

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan de Vrij (85' Andrea Ranocchia), Alessandro Bastoni - Matteo Darmian (46' Denzel Dumfries), Nicolo Barella, Marcelo Brozović, Arturo Vidal, Federico Dimarco (64' Ivan Perisić) - Edin Dzeko (81' Joaquin Correa), Lautaro Martinez (81' Alexis Sanchez)

Sędziował: Felix Zwayer (Niemcy)

Żółte kartki: Addo, Cristiano, Kolovos, Costanza (Sheriff) - Darmian, Skriniar (Inter)