AC Milan pozostaje w grze. "Smoki" zgubiły punkty

AC Milan zremisował 1:1 u siebie z FC Porto i zdobył pierwszy punkt w bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Mediolańczycy wciąż mają matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej.

Rafał Szymański
Olivier Giroud i Pepe PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Olivier Giroud i Pepe
Podopieczni Sergio Conceicao ruszyli do ataku od pierwszych minut. Na samym początku bardzo dobrą sytuację zmarnował Evanilson.

W szóstej minucie Marko Grujić wygrał pojedynek z Ismaelem Bennacerem, a następnie podał do wychodzącego na pozycję Luisa Diaza. Skrzydłowy strzelił obok interweniującego Cipriana Tatarusanu i otworzył wynik.

Diaz strzelił drugiego w gola w fazie grupowej Ligi Mistrzów i po chwili mógł zaliczyć asystę. Kolumbijczyk wystawił piłkę Otavio, a ten fatalnie spudłował.

Kolejną okazję miał Sergio Oliveira, tym razem Tatarusanu uchronił AC Milan. Portugalczycy nie pozwalali dojść do głosu rywalom. W 25. minucie Mehdi Taremi zmusił do interwencji rumuńskiego bramkarza, który stanął na wysokości zadania.

W 33. minucie gospodarze zagrozili bramce "Smoków". Z dystansu przymierzył Olivier Giroud, jednak Diogo Costa odbił piłkę do boku. Przed zmianą stron Theo Hernandez uruchomił podaniem Rafaela Leao, piłka spadła pod nogi Alexisa Saelemaekersa, który fatalnie przestrzelił.

Włosi nie mieli nic do stracenia i po przerwie próbowali doprowadzić do remisu. Swoją okazję miał Rafael Leao, młody Portugalczyk z łatwością minął Costę i uderzył w boczną siatkę. Evanilison mógł podwyższyć rezultat. Brazylijczyk wygrał pojedynek główkowy, lecz piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.

"Rossoneri" wrócili do gry w 61. minucie. Najpierw Olivier Giroud strzelił prosto w golkipera rywali i później Pierre Kalulu zagrał wzdłuż bramki. Gol został zapisany na Chancela Mbemby, który zmienił tor lotu piłki.

Zlatan Ibrahimović w 82. minucie wykończył akcję Theo Hernandeza. Radość Szweda była przedwczesna, wcześniej jego kolega dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

Na tę chwilę FC Porto zajmuje drugie miejsce w grupie B i ma cztery oczka przewagi nad zespołem Stefano Piolego. AC Milan zachowuje szanse na awans.

AC Milan - FC Porto 1:1 (0:1)
0:1 - Luis Diaz 6'
1:1 - Chancel Mbemba (s.) 61'

AC Milan: Ciprian Tatarusanu - Davide Calabria (46' Pierre Kalulu), Fikayo Tomori, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez, Ismael Bennacer, Sandro Tonali (69' Franck Kessie), Brahim Diaz (68' Rade Krunić), Alexis Saelemaekers, Rafael Leao (85' Daniel Maldini), Olivier Giroud (76' Zlatan Ibrahimović).

FC Porto: Diogo Costa  - Joao Mario, Pepe, Chancel Mbemba, Zaidu Sanusi, Marko Grujić, Sergio Oliveira, Otavio (86' Toni Martinez), Luis Diaz (79' Bruno Costa), Evanilson (79' Francisco Conceicao), Mehdi Taremi (85' Eduardo Cossa).

Żółte kartki: Tomori (AC Milan) - Grujić, Mbemba, Vitinha, Conceicao (FC Porto).

Sędzia: Clement Turpin (Francja).