Gole ładne, widowisko marne. Twierdza Płock się zachwiała

Stawiana w roli faworyta Wisła Płock tylko zremisowała 1:1 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. W tym meczu ładne były tylko bramki dla obu drużyn. Samo spotkanie stało na dość mizernym poziomie.

Tomasz Galiński
Na zdjęciu od lewej: Mateusz Grzybek i Damian Warchoł PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu od lewej: Mateusz Grzybek i Damian Warchoł
Jak można w kilku słowach podsumować to spotkanie? Przeciętne, z paroma niezłymi fragmentami, a przede wszystkim z dwoma pięknymi bramkami. Działo się jednak tylko w pierwszej połowie. Druga była bezbarwna.

Prowadzenie Wiśle dał Damian Warchoł, który wykorzystał przytomne odegranie piłki przez Łukasza Sekulskiego. Nie to było jednak w tej akcji kluczowe. Wszystko zaczęło się od kapitalnego podania Piotra Tomasika, po którym obrona Termaliki zwyczajnie zastygła.

Nie był to jednak najładniejszy gol tego wieczora, bo nieco ponad dziesięć minut później świetnym prostopadłym podaniem popisał się Samuel Stefanik. No-look-pass, idealnie, w tempo, do kompletnie niepilnowanego Murisa Mesanovicia, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wisła mogła tej sytuacji uniknąć, jednak linię spalonego złamał wspomniany wcześniej Tomasik.

W całym meczu sporo było momentów przestoju. Zawodziła Wisła, która przecież stawiana była w roli murowanego faworyta, oczywiście biorąc pod uwagę jej dotychczasową dyspozycję w meczach u siebie. Lepiej radzili sobie goście, którzy do przerwy spokojnie mogli prowadzić nie jednym, a dwiema bramkami. Dobrej okazji nie wykorzystał jednak Mesanović, a Roman Gergel trafił w poprzeczkę po znakomicie wyprowadzonej kontrze.

I choć mecz nie był wybitny w pierwszej połowie, to w porównaniu do drugiej i tak była całkiem niezła. Po przerwie na boisku nie działo się praktycznie nic, Mesanović oddał parę strzałów z dystansu, Wisła zaprzepaściła parę okazji do kontry. W końcówce można było odnieść wrażenie, że remis satysfakcjonuje obie ekipy. Nikomu nie spieszyło się, by zadać decydujący cios.

Wisła Płock - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:1)
1:0 Damian Warchoł 23'
1:1 Muris Mesanović 34'

Wisła: Krzysztof Kamiński - Damian Zbozień, Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Piotr Tomasik - Mateusz Szwoch, Damian Rasak, Fryderyk Gerbowski, Rafał Wolski  (69' Jorginho), Damian Warchoł (81' Patryk Tuszyński) - Łukasz Sekulski (69' Marko Kolar).

Termalica: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek, Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Adam Hlousek (46' Marcin Wasielewski) - Muris Mesanović, Sebastian Bonecki (68' Adam Radwański), Piotr Wlazło, Samuel Stefanik, Roman Gergel (81' Marcin Zeman) - Kacper Śpiewak.

Żółta kartka: Gerbowski (Wisła).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).