Wpadka Chelsea FC. To była kara za nieskuteczność

Lider Premier League nie poradził sobie na Stamford Bridge z będącym w strefie spadkowej Burnley FC. Nie potrafił podwoić prowadzenia i stracił gola na 1:1 w końcówce meczu.

Kai Havertz oraz Ashley Westwood PAP/EPA / Facundo Arrizabalaga / Na zdjęciu: Kai Havertz oraz Ashley Westwood
Już wygrana 1:0 z Malmoe FF w Lidze Mistrzów była skromnym wynikiem jak na starcie obrońcy trofeum z dostarczycielem punktów. Chelsea FC zagrała w sobotę z będącym w strefie spadkowej Burnley FC i ponownie nie była skuteczna.

Akcja bramkowa w 33. minucie została starannie zbudowana przez podopiecznych Thomasa Tuchela, a ich przeciwnicy mieli problem z doskokiem w odpowiednim momencie. Piłka trafiła z centrum boiska na prawe skrzydło, a Reece James wykonał dośrodkowanie. Zamieniło się ono po chwili w asystę, ponieważ Kai Havertz główkował na 1:0 tak precyzyjnie, że Nick Pope tylko odprowadził ten strzał wzrokiem do siatki.

Przewaga The Blues w statystykach była wyraźna. 73 procent posiadania piłki przekuli w pierwszej połowie w 11 strzałów, z czego trzy były celne. Goście sprawdzili tylko jednym uderzeniem Edouarda Mendy'ego, dlatego w przerwie musieli znaleźć zdecydowanie lepszy pomysł na atakowanie.

Chelsea kontynuowała natarcie w drugiej połowie, nie była zachwycona skromnym prowadzeniem. Dwoił się i troił Kai Havertz, piłka strącona przez Thiago Silvę zatrzymała się na słupku, a próba Calluma Hudsona-Odoia została obroniona nogami przez Nicka Pope'a. Aż dziwne że pozostawało tylko 1:0 na Stamford Bridge.

Jak to często bywa w takich sytuacjach, schowana drużyna wymierzyła przeciwnikom karę za nieskuteczność. W 80. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Matej Vydra oddał uderzenie na 1:1 po wrzutce w pole karne zgranej przytomnie przez Jaya Rodrigueza.

Chelsea FC - Burnley FC 1:1 (1:0)
1:0 - Kai Havertz 33'
1:1 - Matej Vydra 80'

Chelsea: Edouard Mendy - Andreas Christensen, Thiago Silva, Antonio Ruediger - Reece James, N'Golo Kante (85' Christian Pulisić), Jorginho, Ben Chilwell - Ross Barkley (73' Ruben Loftus-Cheek), Callum Hudson-Odoi (85' Mason Mount) - Kai Havertz

Burnley: Nick Pope - Charlie Taylor, Ben Mee, James Tarkowski, Matthew Lowton - Johann Gudmundsson (70' Matej Vydra), Ashley Westwood, Josh Brownhill, Dwight McNeil - Maxwel Cornet (88' Erik Pieters), Chris Wood (61' Jay Rodriguez)

Żółte kartki: James (Chelsea) oraz Westwood, Cornet, Tarkowski, Brownhill (Burnley)

Sędzia: Andre Marriner

***

Crystal Palace - Wolverhampton Wanderers 2:0 (0:0)
1:0 - Wilfried Zaha 61'
2:0 - Conor Gallagher 78'

Brentford FC - Norwich City 1:2 (0:2) 0:1 - Mathias Normann 6' 0:2 - Teemu Pukki (k.) 29' 1:2 - Rico Henry 60'