Zaskakująca roszada w klubie Przemysława Płachety

Zwycięstwo 2:1 z Brentford FC nie poprawiło sytuacji Daniela Farke. Niemiec przestał pełnić obowiązki menadżera Norwich City.

Rafał Szymański
Piłkarze Norwich City Getty Images / Alex Morton / Na zdjęciu: Piłkarze Norwich City
Drużyna "Kanarków" była lepsza w starciu beniaminków Premier League. Golkiper Brentford FC skapitulował po strzałach Mathiasa Normanna i Teemu Pukkiego, jednym golem odpowiedział Rico Henry. Przemysław Płacheta spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

To było pierwsze zwycięstwo Norwich City, które nadal zamyka ligową tabelę. W sobotę klub z Carrow Road oficjalnie zakończył współpracę z Danielem Farke. Stuart Webber przyznał, że to była trudna decyzja.

- Wiemy, że Daniel i jego sztab byli bardzo zdeterminowani, aby odnieść sukces. To nie było łatwe, ale uważamy, że teraz jest właściwy czas na zmianę - mówił dyrektor sportowy, cytowany przez stronę internetową Norwich.

Farke od lipca 2017 roku sprawował funkcję menadżera. Przez ten okres Niemiec dwa razy wprowadził zespół do angielskiej elity. W latach 2009-2015 był zatrudniony w SV Lippstadt 08.

W tym sezonie Premier League 45-latek dał szansę debiutu Płachecie, reprezentant Polski rozegrał dwie minuty w spotkaniu z Leeds United (1:2). Władze Norwich nie podały nazwiska następcy Farke. Nowy menadżer będzie mógł poznać zawodników w trakcie przerwy reprezentacyjnej.