Leeds United nie dało się pokonać rywalowi Legii. Problemy Mateusza Klicha

Zespół Leeds United zremisował przed własną publicznością z Leicester City (przeciwnik Legii Warszawa w Lidze Europy) 1:1 w 11. kolejce Premier League. Drugi raz z rzędu cały mecz na ławce rezerwowych spędził Mateusz Klich.

Tomasz Rosiński
Boubakary Soumare (z prawej) i Raphinha (z lewej) Getty Images / Plumb Images/Leicester City / Na zdjęciu: Boubakary Soumare (z prawej) i Raphinha (z lewej)
Zespół Leeds w tym sezonie nie zachwyca, ale przystępował do niedzielnej rywalizacji w dobrych humorach po ostatnim zwycięstwie z Norwich City (2:1). Ostatnie starcie Pawi z Leicester zakończyło się triumfem tych pierwszych 3:1.

Podopieczni Marcelo Bielsy od początku starcia starali się narzucić swój styl gry, a bardzo aktywny na prawym skrzydle był Raphinha. Sporo problemów defensywie Lisów sprawiał również Rodrigo Moreno.

Gospodarze dopięli swego w 26. minucie. Wówczas dokładnie z rzutu wolnego z narożnika pola karnego przymierzył Raphinha i pokonał Kaspera Schmeichela.

Jednakże odpowiedź ze strony przyjezdnych nadeszła błyskawicznie, bo po niespełna 120 sekundach. Boubakary Soumare zgrał piłkę głową do Harvey'a Barnesa, który cudownie przymierzył w "okienko". Ostatecznie więcej goli przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron gospodarze mieli przewagę optyczną, lecz nie potrafili zaskoczyć defensywy drużyny prowadzonej przez Brendana Rodgersa. Nieskutecznością razili przede wszystkim Daniel James i Moreno.

Natomiast goście dość niespodziewanie w 69. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Wtedy to do siatki po zagraniu od Jamie'ego Vardy'ego trafił Ademola Lookman, ale sędzia odgwizdał spalonego.

W końcowym rozrachunku Leeds United podzieliło się punktami Leicester City, a z tego remisu bardziej powinny być zadowolone Lisy. Natomiast znów całą konfrontację na rezerwie spędził Mateusz Klich, który został powołany do reprezentacji Polski na listopadowe mecze w eliminacjach do MŚ 2022.

Nie zwalnia tempa Arsenal FC, który wygrał czwartą potyczkę z rzędu biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Tym razem Kanonierzy po golu Emile'a Smith'a Rowe'a pokonali Watford FC. Po tym triumfie londyńczycy zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

Tottenham Hotspur pod wodzą nowego trenera, Antonio Conte, nie zdołał uporać się na wyjeździe z Evertonem (0:0).