Mistrzowie świata w finałach! To był nokaut

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Ian Langsdon / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
PAP/EPA / Ian Langsdon / Na zdjęciu: Kylian Mbappe

To była piłkarska rzeź. Francja do awansu do finałów mistrzostw świata potrzebowała trzech punktów. Najlepszy zespół na świecie nie dał szans Kazachstanowi zwyciężając 8:0.

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji sprawa była jasna. Trzy punkty w dwóch ostatnich spotkaniach dawały Francuzom pewność gry w finałach mistrzostw świata.

Trójkolorowi w potyczce z zamykającym tabelę Kazachstanem szybko załatwili sprawę. Już do przerwy wszystko było jasne.

W 6. minucie Kylian Mbappe otworzył wynik. Karim Benzema zagrał do Theo Hernandeza w pole karne, a ten niemal z linii końcowej do Mbappe, który precyzyjnym uderzeniem w kierunku bliższego słupka trafił do bramki.

Sześć minut później Kingsley Coman ruszył prawą stroną, bramkarz wybiegł daleko przed pole karne. Francuz go ograł i wyłożył piłkę Mbappe. Wówczas wiadomo było, że gospodarzom krzywda się nie stanie.

Przed przerwą padł jeszcze jeden gol. Ponownie zdobył go Mbappe. Tym razem wykorzystał dośrodkowanie wprost na głowę od Comana. Stas Pokatiłow był bez szans.

Po zmianie stron gospodarze stopniowo podwyższali przewagę. W 55. minucie Theo Hernandez ponownie dogrywał niemal z linii końcowej. Tym razem do Benzemy, a ten mierzonym strzałem trafił do bramki. Cztery minuty później Mbappe znalazł się w sytuacji sam na sam, ale odegrał piłkę do napastnika Realu, który pewnie zdobył gola.

Kwadrans przed końcem gola zdobył Adrien Rabiot wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Antoine Griezmann. Asystent przy 6. golu trafił na 7:0, w 84. minucie wykorzystując rzut karny. Wynik gry ustalił trzy minuty później Mbappe. Było to 4. trafienie w meczu zawodnika PSG.

Francuzi wygrali swoją grupę i zagrają w finałach mistrzostw świata. Sprawa 2. miejsca rozstrzygnie się między Finlandią i Ukrainą.

Francja - Kazachstan 8:0 (3:0) 1:0 - Kyllian Mbappe 6' 2:0 - Kyllian Mbappe 12' 3:0 - Kyllian Mbappe 32' 4:0 - Karim Benzema 55' 5:0 - Karim Benzema 59' 6:0 - Adrien Rabiot 75' 7:0 - Antoine Griezmann (k.) 84' 8:0 - Kyllian Mbappe 87'

Francja: Hugo Lloris - Jules Kounde, Dayot Upamecano, Lucas Hernandez (79' Clement Lenglet) - Kingsley Coman (79' Benjamin Pavard), Adrien Rabiot, N'Golo Kante (71' Aurelien Tchouameni), Theo Hernandez - Antoine Griezmann-  Kylian Mbappe (88' Wissam Ben Yedder), Karim Benzema (71' Moussa Diaby).

Kazachstan: Stas Pokatiłow - Marat Bystrow (85' Baigdat Kairow), Temirlan Jerlanow, Aleksandr Maroszkin, Nuraly Alip, Maxat Taikenow - Jerkin Tapałow (68' Baujrzhan Bajtana), Islambek Kuat, Samat Zarynbetow - Abat Aimbetow (60' Aibar Zhaksyłykow), Oralkan Omirtajew (60' Vladislav Vassiljev).

Żółte kartki: Benzema, Vassiljev (Francja) oraz Omirtajew, Vassiljev (Kazachstan).

Sędzia: Glenn Nyberg (Szwecja).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Francja ponownie zostanie mistrzem świata?