Wyjątkowa dedykacja reprezentanta Francji

Antoine Griezmann dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa 8:0 z Kazachstanem. Francuski piłkarz oddał hołd ofiarom zamachu terrorystycznego.

Rafał Szymański
Antoine Griezmann PAP/EPA / Ian Langsdon / Na zdjęciu: Antoine Griezmann
Podopieczni Didiera Deschampsa musieli wygrać z Kazachstanem na Parc des Princes, aby zapewnić sobie bezpośredni awans na mistrzostwa świata. Po pierwszych 45 minutach gospodarze prowadzili 3:0 za sprawą Kyliana Mbappe, który skompletował hat-tricka.

Reprezentacja Francji nie spuszczała nogi z gazu w drugiej połowie. W 83. minucie Antoine Griezmann wywalczył rzut karny i chwilę później sam wymierzył sprawiedliwość. W ostatecznym rozrachunku zespół "Les Bleus" wygrał 8:0 z niżej notowanym Kazachstanem.

Griezmann po strzeleniu gola zaprezentował białą koszulkę z datą 13.11.2015 i narysowanym sercem. Zawodnik Atletico Madryt postanowił uhonorować ofiary zamachu terrorystycznego.

Dokładnie sześć lat temu nastąpiła seria zamachów w Paryżu oraz Saint-Denis, w których zginęło łącznie 137 osób. Griezmann doskonale pamięta te wydarzenia. Tego samego dnia kadrowicz wystąpił w meczu towarzyskim z Niemcami (2:0). Przypomnijmy, że podczas spotkania w pobliżu Stade de France zdetonowano ładunki wybuchowe (więcej TUTAJ).