Sensacja! Ogromna wpadka mistrzów Europy

Drużyna Roberto Manciniego zawiodła na całej linii w meczu z Irlandią Północną (0:0). Szwajcaria wygrała rywalizację z Włochami w grupie C i bezpośrednio awansowała na przyszłoroczny mundial.

Rafał Szymański
Alistair Mccann (z lewej) i Domenico Berardi PAP/EPA / MARK MARLOW / Na zdjęciu: Alistair Mccann (z lewej) i Domenico Berardi
W poniedziałek wszystko zależało od zespołu Roberto Manciniego, który mierzył się z Irlandią Północną w Belfaście. Reprezentacja Włoch była uznawana za zdecydowanego faworyta do awansu.

"Azzurri" musieli radzić sobie w nieco okrojonym składzie, ale stworzyli sobie dobre okazje do zdobycia bramki. Bailey Peacock-Farrell jednak nie dał się pokonać. Gospodarze mogli nawet zdobyć komplet punktów, na początku drugiej połowy Gianluigi Donnarumma świetnie obronił strzał George'a Saville'a.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W tym samym czasie reprezentacja Szwajcarii podejmowała Bułgarię. Po pierwszych 45 minutach było 0:0, ale zawodnicy Murata Yakina ruszyli do ataku w drugiej odsłonie.

Helweci cztery razy trafili do siatki, a na listę strzelców wpisali się Noah Okafor, Ruben Vargasm, Cedric Itten oraz Remo Freuler. W ostatniej kolejce Szwajcaria wyprzedziła Włochy w grupie C eliminacji MŚ 2022 i zapewniła sobie bezpośredni awans. Istnieje ryzyko, że aktualni mistrzowie Europy nie zagrają na mundialu w Katarze.

Szkocja zwyciężyła 2:0 z Danią w meczu na szczycie grupy F, bramki dla miejscowych zdobyli John Souttar i Che Adams. Ten wynik nic nie zmienił, już wcześniej podopieczni Kaspera Hjulmanda zagwarantowali sobie awans.

3:2 - Dor Peretz 75'

Austria - Mołdawia 4:1 (2:0) 1:0 - Marko Arnautović 4' 2:0 - Christopher Trimmel 22' 3:0 - Marko Arnautović (k.) 55' 3:1 - Ion Nicolaescu 60' 4:1 - Dejan Ljubicić 83'