Dwie minuty, które wstrząsnęły Juventusem. Bezradny Wojciech Szczęsny

Juventus zdeklasowany w Londynie. Zespół Wojciecha Szczęsnego przegrał na Stamford Bridge aż 0:4. Gospodarze na początku drugiej połowy zadali dwa potężne ciosy. Zobacz, jak padły gole numer dwa i trzy.

Mateusz Kozanecki
Bramka na 2:0 dla Chelsea Twitter / Polsat Sport / Bramka na 2:0 dla Chelsea
Chelsea FC nie dała żadnych szans Juventusowi w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Zespół z Anglii rozegrał kapitalne spotkanie. Już w 25. minucie wynik pojedynku otworzył Trevoh Chalobah.

Po zmianie stron londyńczycy byli jeszcze skuteczniejsi. Dwa potężne ciosy wyprowadzili w 56. i 58. minucie, choć jeszcze chwilę wcześniej przyjezdni mogli doprowadzić do wyrównania.

Wojciech Szczęsny był jednak bezradny wobec naporu piłkarzy Chelsea. Najpierw strzałem w dolny róg bramki popisał się Reece James, a chwilę później gospodarze przeprowadzili kombinacyjną akcję wykończoną uderzeniem Calluma Hudsona-Odoi.

W doliczonym czasie gry Szczęsnego pokonał jeszcze Timo Werner. Choć polski bramkarz aż cztery razy musiał wyciągać piłkę z siatki, otrzymał przyzwoite noty. Włoski Eurosport dał mu 6,5 (w skali 1-10), co było najwyższą oceną w zespole.

Dla Juventusu była to pierwsza porażka w trwającej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze "Starej Damy" mają już zapewniony awans do kolejnej rundy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Chelsea.