Francuskie media piszą o Miliku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  ANP Sport / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Getty Images / ANP Sport / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Dwa gole Arkadiusza Milika nie uchroniły jego Olympique Marsylia od porażki (2:4) z Galatasaray. Francuskie media, choć doceniają zdobycz Polaka, nie są specjalnie zachwycone jego grą.

Już po 45 minutach na Nef Stadium w Stambule Olympique Marsylia przegrywał z Galatasaray 0:2. W drugiej połowie co prawda do bramki zaczęli trafiać także goście, ale ostatecznie to Turcy cieszyli się z trzech punktów po wygranej 4:2. Obie bramki dla przyjezdnych strzelił Arkadiusz Milik.

Polak jednak, mimo goli, nie zachwycił francuskich mediów.

"Reprezentant Polski był w pierwszej połowie całkowicie niewidoczny. Były piłkarz Napoli był bezsilny w pojedynkach z obroną Galatasaray. Na raty wykorzystał rzut karny, a pod koniec meczu strzelił drugiego gola. Skuteczność, która trochę ratuje jego grę" - tak o meczu w wykonaniu Milika napisał serwis Maxifoot.fr, który wystawił mu "5".  Wyższą notę w drużynie otrzymał tylko Cheikh Dieng.

Hommedumatch.fr nie jest równie wylewne w opisie gry naszego rodaka, jednak uderza w podobne tony co "Maxifoot". "Mało celnych piłek, ale na koniec zdobyte dwa gole, w tym jeden z rzutu karnego" - napisano w krótkim uzasadnieniu "6" dla 27-latka.

"Całkowicie niewidoczny. Polak miał bardzo mało piłek nadających się do wykorzystania. Nie zmienia tego nawet fakt, że zdobył bramkę z rzutu karnego i w końcowych minutach z główki" - napisali z kolei dziennikarze coeurmarseillais.fr, oceniając Milika na "5".