Karol Świderski z kolejnym golem w lidze greckiej

Karol Świderski już w 18. minucie otworzył wynik spotkania Ionikos - PAOK w 12. kolejce greckiej Super League. Mimo trafienia Polaka, jego zespół musiał pogodzić się jednak z porażką 2:3.

Bartłomiej Bukowski
Karol Świderski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Karol Świderski
Ostatnie tygodnie nie należą do najłatwiejszych dla greckiego PAOK-u Saloniki. Zespół Karola Świderskiego przegrał najpierw Atromitosem Ateny (0:2), a następnie w derbach z Arisem (0:1). Po raz kolejny klub Polaka musiał pogodzić się z porażką w niedzielne popołudnie.

PAOK w 12. kolejce mierzył się Ionikosem. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszego reprezentanta. Już w 18. minucie 24-latek zdołał trafić do bramki strzeżonej przez Eleftheriosa Choutetsiotisa.

To jednak, jak się okazało, były tylko miłe złego początki. Jeszcze w 1. połowie dwukrotnie do siatki trafiali gracze Ionikosu i to oni schodzi na przerwę w lepszych humorach. W drugiej części spotkania obie drużyny zanotowały po jeszcze jednym trafieniu i to Ionikos mógł dopisać do swego dorobku 3 "oczka".

Dla Świderskiego bramka zdobyta w ostatnim meczu była trzecim golem w obecnym sezonie. Jego PAOK natomiast po 12 kolejkach zajmuje 3. miejsce w lidze ze stratą 13 punktów do liderującego Olympiakosu.