Dramat Herthy Berlin w końcówce. Koszmarny błąd Roberta Gumnego

Hertha Berlin w dramatycznych okolicznościach zremisowała 1:1 z Augsburgiem w niezwykle istotnym meczu w kontekście utrzymania w Bundeslidze. Goście uratowali punkt w siódmej minucie doliczonego czasu gry!

Tomasz Galiński
piłkarze Herthy Berlin Getty Images / Nico Paetzel/DeFodi Images / Na zdjęciu: piłkarze Herthy Berlin
Aż złapał się za głowę Robert Gumny, gdy w 40. minucie meczu Herthy Berlin z Augsburgiem wygarnął mu piłkę spod nóg Marco Richter i strzelił jednego z najłatwiejszych goli w karierze. Polak grał do tego momentu bardzo dobre zawody, jednak w tej sytuacji, mówiąc delikatnie, nie popisał się. Wychodził do piłki Rafał Gikiewicz, Gumny prawdopodobnie tego nie słyszał, a chwilę po przyjęciu doskoczył do niego rywal i było pozamiatane.

Dwóch Polaków w rolach głównych podczas meczu Bundesligi. Można jedynie żałować, że w negatywnym znaczeniu. Szczególnie, że nie tylko Gumny grał dobrze. Gikiewicz również spisywał się przyzwoicie, broniąc dwa groźne strzały Ishaka Belfodila na początku spotkania. Po przerwie Gikiewicz w efektownym stylu obronił strzał z dystansu Suata Serdara. Puścił też co prawda dwa kolejne gole, lecz były one nieuznane z powodu spalonych.

Wydawało się, że Hertha kontroluje wydarzenia na boisku, ale w siódmej minucie doliczonego czasu gry dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał rezerwowy Michael Gregoritsch, wygrał walkę w powietrzu i precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W ogóle z ławki rezerwowych nie podniósł się Krzysztof Piątek, a w 73. minucie na boisku zameldował się inny Polak Dennis Jastrzembski. I trzeba przyznać, że była to przyzwoita zmiana. Przeprowadził dwie dynamiczne akcje lewym skrzydłem, po których - przy nieco lepszej skuteczności napastników - mogły paść kolejne bramki.

Hertha Berlin - FC Augsburg 1:1 (1:0)
1:0 Marco Richter 40'
1:1 Michael Gregoritsch 90+7'

Hertha: Alexander Schwolow - Peter Pekarik, Niklas Stark, Jordan Torunarigha, Marvin Plattenhardt - Marco Richter (79' Deyovaisio Zeefuik), Santiago Ascacibar, Suat Serdar, Jurgen Ekkelenkamp (67' Stevan Jovetić), Maximilian Mittelstaedt (73' Dennis Jastrzembski) - Ishak Belfodil (73' Davie Selke).

Augsburg: Rafał Gikiewicz - Daniel Caligiuri (84' Raphael Framberger), Robert Gumny, Frederik Winther, Iago - Ruben Vargas (67' Sergio Cordova), Arne Maier (77' Florian Niederlechner), Niklas Dorsch, Mads Pedersen (67' Fredrik Jensen) - Andre Hahn, Andi Zeqiri (77' Michael Gregoritsch).

Żółte kartki: Richter, Jovetić (Hertha) oraz Ruben Vargas, Hahn, Iago (Augsburg).

Sędzia: Frank Willenborg.

VfL Bochum - SC Freiburg 2:1 (0:0)
0:1 Philipp Lienhart 51'
1:1 Sebastian Polter 54'
2:1 Milos Pantović 82'

SpVgg Greuther Fuerth - TSG 1899 Hoffenheim 3:6 (1:2)
3:6 Ihlas Bebou 80'

1.FC Koeln - Borussia M'gladbach 4:1 (0:0)
1:0 Dejan Ljubicić 55'
1:1 Jonas Hofmann 74'
2:1 Mark Uth 77'
3:1 Ondrej Duda 78'
4:1 Sebastian Andersson 90+3'

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 1:3 (1:1) 1:0 Wout Weghorst 2' 1:1 Emre Can 35' 1:2 Donyell Malen 55' 1:3 Erling Haaland 81'