Fantastyczne trafienie Lukasa Podolskiego. Będziesz oglądać i oglądać!

Takie bramki są ozdobą ligi. Lukas Podolski swoim fantastycznym strzałem zdjął pajęczyny z bramki, wprawiając w osłupienie kibiców PKO BP Ekstraklasy.

Kamil Sobala
Lukas Podolski strzela gola Twitter / CANALPLUS_SPORT / Na zdjęciu: Lukas Podolski strzela gola
Górnicze derby rozpoczęły meczową sobotę 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W ramach nich ekipa z Lubelszczyzny podejmowała u siebie podopiecznych Jana Urbana. Wynik w tym spotkaniu otworzyli gospodarze, jednak zaledwie cztery minuty później do wyrównania doprowadził Lukas Podolski. Jeszcze przed przerwą, gości na prowadzenie wyprowadził Robert Dadok, którego trafienie okazało się być ostatnim w tym pojedynku i przyniosło pełną pulę zabrzańskiej drużynie.

Po wspaniałym uderzeniu byłego reprezentanta Niemiec piłka odbiła się od słupka na wysokości "okienka" i wpadła do siatki. Nagranie tej bramki cieszy się coraz większą popularnością na Twitterze.

To dopiero druga bramka Podolskiego w PKO BP Ekstraklasie. Wcześniej trafił podczas głośnego zwycięstwa nad Legią Warszawa (3:2) na własnym terenie.

Napastnik przy Roosevelta zameldował się w lipcu 2021 roku. Przeszedł on do Górnika z tureckiego Antalyaspor na zasadzie wolnego transferu. Jego powrót do Zabrza spotkał się z wielką radością kibiców, którzy zgotowali mu bardzo miłe przywitanie.

Piłkarz Górników ma w swoim dorobku trofeum mistrzostw świata z 2014 roku w barwach reprezentacji Niemiec, ale i m.in. zwycięstwo w FA Cup z Arsenalem zdobyte w 2014 roku.