Bayern Monachium uciekł spod topora

Bayern Monachium utrzymał się na fotelu lidera Bundesligi po zwycięstwie 1:0 z Arminią Bielefeld. Styl pozostawiał jednak wiele do życzenia.

Rafał Szymański
piłkarze Bayernu Monachium PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium
Od samego początku spotkania Arminia Bielefeld musiała radzić sobie z atakami Bayernu Monachium. W 7. minucie Robert Lewandowski uruchomił podaniem Kingsleya Comana, a ten dośrodkował na głowę Thomasa Muellera. Amos Pieper popisał się interwencją na linii bramkowej.

Kilka sekund po tej sytuacji Thomas Mueller miał swoją szansę. Zawodnik Bayernu efektownie złożył się do strzału wolejem, ale Stefan Ortega pewnie złapał piłkę. Golkiper chwilę później doskonale się zachował przy uderzeniu Leroya Sane.

W pierwszej odsłonie niezwykle aktywny był Alphonso Davies. Kanadyjczyk w 16. minucie z łatwością ograł dwóch obrońców i trafił prosto w Ortegę.

Lewandowski mógł zaznaczyć swoją obecność na boisku w 27. minucie, gdy otrzymał podanie od Corentina Tolisso. Polak zwiódł rywala i oddał strzał, jednak wywalczył tylko rzut rożny. Przed zejściem do szatni kadrowicz jeszcze raz celnie uderzył głową, lecz nie zdołał zaskoczyć golkipera.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie odpuszczali rywalom po zmianie stron. Tolisso fantastycznie zagrał do Sane i piłka po jego uderzeniu przeleciała minimalnie obok słupka.

Tempo meczu nieco osłabło w drugiej połowie. Po godzinie gry szansę miał jeszcze Lewandowski. Snajper wygrał pojedynek powietrzny z Pieperem i nie trafił w światło bramki.

W 66. minucie Coman płasko dośrodkował w kierunku Lewandowskiego. Joakim Nilsson zmienił tor lotu piłki i w ten sposób przeszkodził 33-latkowi.

Miejscowi dopięli swego dopiero w 71. minucie rywalizacji. Mueller dograł do Sane, który miał dobrą pozycję do strzału i zdjął pajęczynę z siatki. Tym razem Ortega był bezradny. Rezultat mógł być wyższy, w samej końcówce Serge Gnabry obił obramowanie bramki.

W ostatecznym rozrachunku zespół Nagelsmanna zwyciężył 1:0 na Allianz Arena. Bayern dotrzymał kroku Borussii Dortmund i jest liderem Bundesligi przed nadchodzącym Der Klassikierem.

Bayern Monachium - Arminia Bielefeld 1:0 (0:0)
1:0 - Leroy Sane 71'

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Dayot Upamecano, Lucas Hernandez (90' Niklas Suele), Alphonso Davies, Corentin Tolisso, Leon Goretzka (56' Jamal Musiala), Kingsley Coman, Leroy Sane (72' Serge Gnabry), Thomas Mueller, Robert Lewandowski.

Arminia: Stefan Ortega - Cedric Brunner, Amos Pieper, Joakim Nilsson, Alessandro Schoepf (90' Janni Serra), Manuel Prietl, Sebastian Vasiliadis (78' Edimilson Fernandes), Andres Andrade (78' Nathan De Medina), Patrick Wimmer (64' Robin Hack), Masaya Okugawa, Fabian Klos (78' Bryan Lasme).

Żółte kartki: Hernandez (Bayern) - Lasme (Arminia).

Sędzia: Marco Fritz.