Siedem goli w meczu Fortuna I ligi. Bolesny wieczór kandydata do awansu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Puszczy Niepołomice
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Puszczy Niepołomice

Moc wrażeń w Niepołomicach. Puszcza często potyka się w meczach na własnym stadionie, ale tym razem była zabójczo skuteczna w ofensywie. W rywalizacji z Koroną Kielce odniosła wysokie zwycięstwo 5:2.

Pierwsza połowa była dynamiczna i dużo się w niej działo. Sędzia wycenił sześć przewinień na żółtą kartkę, a piłka aż pięć razy znalazła się w bramkach. Puszcza zaatakowała i raz po raz wymierzała kandydatowi do awansu karę za karygodne błędy w obronie.

Nie minęło 40 minut i podopieczni Tomasza Tułacza prowadzili 4:0. Ten wynik dawał im dużo spokoju. Najskuteczniejszym spośród gospodarzy był nieco niespodziewanie Erik Cikos. Jednego ze swoich goli strzelił z rzutu karnego. W budowaniu okazałej przewagi pomogli również Marcel Pięczek oraz Hubert Tomalski.

Korona jeszcze zerwała się do ataku w niesprzyjających okolicznościach i dwoma strzałami do bramki Puszczy zasiała ziarno niepewności w Niepołomicach. W czasie doliczonym do pierwszej połowy Michał Koj zaczął ratować honor kielczan, a po golu na 2:4 w zespole Dominika Nowaka mogła odżyć wiara w zapunktowanie.

Puszcza ostudziła resztki zapału przeciwnika golem Jakuba Bartosza na 5:2. Drużyna Tomasza Tułacza miała w przeszłości problem z regularnym punktowaniem na własnym stadionie, ale w sobotę stanęła na wysokości zadania, a jej skuteczność robiła wrażenie. Z kolei Korona przegrała drugi mecz w jednym tygodniu i czuje się coraz bardziej niepewnie w strefie barażowej.

Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 5:2 (4:1) 1:0 - Erik Cikos 9' 2:0 - Marcel Pięczek 19' 3:0 - Erik Cikos (k.) 31' 4:0 - Hubert Tomalski 38' 4:1 - Michał Koj 45' 4:2 - Jakub Łukowski 59' 5:2 - Jakub Bartosz 63'

Puszcza: Gabriel Kobylak - Erik Cikos, Tomasz Wojcinowicz, Ivan Hladik, Marcel Pięczek, Jakub Bartosz (75' Szymon Kobusiński), Jakub Serafin, Wojciech Hajda (90' Szymon Dziadosz), Kacper Cichoń (88' Grzegorz Aftyka), Hubert Tomalski (88' Bartosz Włodarczyk), Emile Thiakane (90' Patryk Domagała)

Korona: Konrad Forenc - Grzegorz Szymusik, Piotr Malarczyk, Michał Koj, Łukasz Sierpina, Jacek Podgórski (55' Filipe Oliveira), Marcin Szpakowski (55' Jakub Górski), Zvonimir Petrović (73' Mateusz Lewandowski), Mario Zebić (29' Dawid Błanik), Jakub Łukowski, Adam Frączczak

Żółte kartki: Hladik, Tomalski, Cikos (Puszcza) oraz Koj, Szpakowski, Petrović, Zebić, Szymusik (Korona)

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)