Problemy Legii nie mają końca. Potwierdziły się najgorsze obawy

Kontuzje zdziesiątkowały Legię Warszawa. Mistrzowie Polski oficjalnie potwierdzili, że kapitan drużyny już nie zagra w tym roku.

Rafał Szymański
Artur Jędrzejczyk, Hirving Lozano i Bartosz Ślisz PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Artur Jędrzejczyk, Hirving Lozano i Bartosz Ślisz
Przełamanie Legii Warszawa nastąpiło w 16. kolejce PKO Ekstraklasy. Gospodarze wygrali 1:0 z Jagiellonią Białystok przy Łazienkowskiej, a decydującą bramkę w pierwszej odsłonie zdobył Mattias Johansson.

W 10. minucie reprezentant Szwecji zastąpił kontuzjowanego Artura Jędrzejczyka. Johansson też okupił niedzielny mecz urazem i nie wyszedł na drugą połowę. Lindsay Rose pojawił się na boisko po przerwie, jednak rozegrał tylko 22 minuty. Luquinhas również nie dokończył spotkania.

W oficjalnym komunikacie klub potwierdził, że Jędrzejczyk ma złamany obojczyk i będzie musiał przejść operację. Przewiduje się, że kapitan będzie wyłączony z treningów przez dwa miesiące.

"Johansson przejdzie szczegółowe badania rezonansowe mięśni uda" - czytamy w oświadczeniu. Z kolei Rose prawdopodobnie doznał złamania nosa. Trener Marek Gołębiewski nie ma szerokiego pola manewru przy ustalaniu składu.

Z kontuzjami wciąż zmagają się Bartosz Kapustka, Maik Nawrocki, Joel Abu Hanna, Lirim Kastrati oraz Ernest Muci. Trener włączył do pierwszej drużyny trzech zawodników z rezerw, w tym Tomasza Nawotkę, Karola Noiszewskiego i Ruiego Gomesa.