Jóźwiak wstał z ławki. Nieciekawa sytuacja drużyny Polaków

Kamil Jóźwiak wrócił do łask menadżera Derby County. "Barany" przegrały 1:2 w starciu z Queens Park Rangers i wciąż zamykają ligową tabelę.

Rafał Szymański
Kamil Jóźwiak PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Gospodarze prowadzili od 10. minuty, gdy Graeme Shinnie uruchomił podaniem Toma Lawrence'a. Kapitan Derby County dynamicznie wbiegł w pole karne i po chwili strzelił nie do obrony.

Zawodnicy Queens Park Rangers rozpracowali defensywę rywali po zmianie stron. W roli asystenta wystąpił Charlie Austin, który dośrodkował do Chrisa Willocka. Napastnik długo się nie zastanawiał i uderzył z pierwszej piłki.

Przy stanie 1:1 na boisku pojawił się Kamil Jóźwiak. W 69. minucie reprezentant Polski zastąpił Ravela Morrisona.

W samej końcówce Andre Gray przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości. Andre Gray oddał strzał głową, piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce. Zespół Wayne'a Rooneya po porażce 1:2 nadal zamyka tabelę The Championship.

Jóźwiak rozegrał pierwsze spotkanie ligowe od 30 października. Krystian Bielik jeszcze nie uporał się z problemami zdrowotnymi i nie został uwzględniony w kadrze Derby.

Derby County - Queens Park Rangers 1:2 (1:0)
1:0 - Tom Lawrence 10'
1:1 - Chris Willock 50'
1:2 - Andre Gray 90'

Mamy komentarz z obozu Roberta Lewandowskiego. Padają bardzo gorzkie słowa!

Czy Derby utrzyma się na zapleczu Premier League?