Odjazd Realu Madryt. Mistrz zostaje w tyle

Real Madryt po roku przerwy mistrzem Hiszpanii? Coraz więcej na to wskazuje. Królewscy w zaległym meczu pokonali Athletic Bilbao 1:0.

Michał Piegza
Karim Benzema i Iker Muniain PAP/EPA / Na zdjęciu: Karim Benzema i Iker Muniain
Świetna seria Realu Madryt w La Lidze trwa. Królewscy w środę wygrali po raz czwarty z rzędu.

W zaległym spotkaniu 9. kolejki z Athletikiem Bilbao na gola czekać trzeba było do 40.minuty. Wówczas strzał Casemiro odbił Unai Simon, po chwili świetnym podaniem Karima Benzemę obsłużył Luka Modrić. Francuz nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

Goście najlepszą okazję w spotkaniu wykreowali sobie na kwadrans przed końcem. Ohian Sancet wymanewrował w polu karnym dwóch obrońców i stanął oko w oko z Thibaut Courtois. Belg rzucił się pod nogi rywala i zdołał odbić piłkę.

Sześć minut wcześniej wyrównać powinien Unai Nunez, który doszedł do dośrodkowania z rzutu wolnego. Strzał głową z pięciu metrów poszybował tuż obok słupka.

Dzięki wygranej Real na Atletico ma aktualnie siedem punktów przewagi, ale jedno spotkanie rozegrane więcej. Athletic w La Lidze jest 8.

Real Madryt - Athletic Bilbao 1:0 (0:0)
1:0 - Karim Benzema 40'

Real Madryt: Courtois - Vazquez (80' Nacho), Militao, Alaba, Mendy - Kroos (80' Camavinga), Casemiro, Modrić (69' Valverde) - Asensio (63' Rodrygo), Benzema, Junior.

Athletic Bilbao: Simon - Lekue (46' de Marcos), Nunez, Yeray, Balenziaga - Zarraga, D. Garcia (81' Vesga), Vencedor (62' N. Williams), Muniain(70' Berenguer) - R. Garcia (70' Sancet), I. Williams.

Żółte kartki: Modrić, Casemiro (Real) oraz Zarraga, Lekue, Williams (Athletic).

Sędzia: Diaz De Mera.