Demolka w Sosnowcu. Zagłębie zimuje "nad kreską"

Mocne uderzenie na początek kolejki na zapleczu PKO Ekstraklasy. Zagłębiu Sosnowiec wychodziło prawie wszystko w meczu z Górnikiem Polkowice. Po zwycięstwie 5:0 podopieczni Artura Skowronka mają spokojniejszą zimę.

piłkarze Zagłębia Sosnowiec WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
Zagłębie nie zapunktowało w poprzednim meczu z Widzewem Łódź, choć wysoko zawiesiło poprzeczkę wiceliderowi. Na Alei Piłsudskiego poniosło porażkę 2:3, a oba gole strzelił Szymon Sobczak.

Sobczak nie zwolnił i w ważnej dla Zagłębia konfrontacji z Górnikiem Polkowice również otworzył wynik. W 31. minucie doświadczony napastnik dobił własne uderzenie z rzutu karnego, które sekundę wcześniej zostało obronione przez Jakuba Szymańskiego. Sędzia Marcin Kochanek gwizdnął jedenastkę po faulu na Szymonie Pawłowskim.

Pawłowski jeszcze kilkakrotnie przydał się gospodarzom. To on strzelił dwa następne gole. W 35. minucie dostał piłkę od Dominika Jończego, poradził sobie zwodem z przeciwnikiem i oddał uderzenie do siatki. Już w 65. minucie jak profesor rozprawił się z Jakubem Kamińskim po podaniu Joao Oliveiry.

Równie skutecznym zawodnikiem okazał się Quentin Seedorf. Krótko po wbiegnięciu na boisko z ławki rezerwowych popisał się dubletem. Przy pierwszym golu skorzystał z dogrania Patryka Bryły, a przy trafieniu na 5:0 z asysty najlepszego zawodnika meczu Szymona Pawłowskiego. Na Stadionie Ludowym demolka stała się faktem.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice 5:0 (2:0)
1:0 - Szymon Sobczak 31'
2:0 - Szymon Pawłowski 35'
3:0 - Szymon Pawłowski 65'
4:0 - Quentin Seedorf 71'
5:0 - Quentin Seedorf 73'

W 31. minucie Szymon Sobczak (Zagłębie) nie wykorzystał rzutu karnego. Jakub Kamiński obronił.

Zagłębie: Kamil Bielikow - Dominik Jończy, Vedran Dalić, Maciej Ambrosiewicz, Dawid Ryndak (71' Patryk Bryła), Wojciech Szumilas, Joao Oliveira (76' Wojciech Kamiński), Dawid Gojny, Maksymilian Banaszewski (71' Quentin Seedorf), Szymon Sobczak (83' Alex Tanque), Szymon Pawłowski (76' Adrian Troć)

Górnik: Jakub Szymański - Dominik Radziemski, Marcin Biernat (46' Mateusz Magdziak), Paweł Kucharczyk, Jarosław Ratajczak, Adrian Purzycki, Bruno Żołądź (70' Kamil Wacławczyk), Eryk Sobków (46' Karol Fryzowicz, 51' Maciej Bancewicz), Adam Mazurowski, Mariusz Szuszkiewicz, Mateusz Piątkowski (90' Kacper Poczwardowski)

Żółte kartki: Jończy, Kamiński (Zagłębie) oraz Biernat, Żołądź (Górnik)

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)