Manchester City nowym liderem Premier League

Manchester City z jedenastym zwycięstwem w sezonie 2021/2022 Premier League. W spotkaniu 15. kolejki The Citizens ograli na wyjeździe Watford FC 3:1 i awansowali na pozycję lidera rozgrywek.

Tomasz Rosiński
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Manchester w sobotę chciał wykorzystać potknięcie Chelsea FC (porażka 2:3 z West Hamem United) i awansować na pozycję lidera angielskiej ekstraklasy.

Dlatego też goście od początku konfrontacji mocno ruszyli do ataku i już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Phil Foden, zaś celnie główkował Raheem Sterling.

Podopieczni Pep Guardiola mieli przewagę optyczną, którą udokumentowali drugą bramką w 31. minucie. Wtedy to uderzeniem z ostrego kąta Daniela Bachmanna pokonał Bernardo Silva.

Już po zmianie stron zespół z Manchesteru zadał trzeci cios, a dublet skompletował Silva. Kyle Walker zagrał piłkę do Portugalczyka, który przepięknie przymierzył w "okienko". Natomiast honorową bramkę dla Watfordu zdobył Cucho Hernandez.

Premier League, 15. kolejka:

Watford FC - Manchester City 1:3 (0:2) 0:1 - Raheem Sterling 4' 0:2 - Bernardo Silva 31' 0:3 - Bernardo Silva 63' 1:3 - Cucho Hernandez 74'