Rollercoaster w spotkaniu zespołu Mateusza Klicha

Zespół Leeds United z Mateuszem Klichem (grał od 55. minuty) w składzie zremisował u siebie z beniaminkiem Premier League, Brentford FC (2:2), w spotkaniu 15. kolejki, a bramkę na wagę punktu zdobył w ostatnich sekundach batalii.

Tomasz Rosiński
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Trudno było wskazać faworyta starcia na Elland Road w Leeds, a przez pewien czas na boisku wiało nudą, gdyż brakowało ciekawych, składnych akcji.

Dopiero z czasem zaczęli przyspieszać gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie w 27. minucie konfrontacji. Wówczas dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Raphinha, zaś na wślizgu Alvaro Fernandeza pokonał Tyler Roberts.

Leeds po zdobytej bramce złapało wiatr w żagle i szukało swojego drugiego trafienia podczas tej potyczki, lecz przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron na murawie działo się więcej, a dość niespodziewanie w 54. minucie goście doprowadzili do remisu. Wtedy to Shandon Baptiste dopadł do obitej od rywala piłki i przymierzył płasko tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Illana Mesliera.

Po chwili Pszczoły poszły za ciosem i za sprawą Sergiego Canosa objęły prowadzenie. Asystę przy tym golu Hiszpana zaliczył Bryan Mbeumo.

Później przez długi czas Pawie biły głową w mur złożony przez defensorów Brentfordu. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem przyjezdnych, to bramkę na wagę remisu zdobył Patrick Bamford, któremu futbolówkę głową zagrał Luke Ayling.

Premier League, 15. kolejka:

Leeds United - Brentford FC 2:2 (1:0)
1:0 - Tyler Roberts 27'
1:1 - Shandon Baptiste 54'
1:2 - Sergi Canos 61'
2:2 - Patrick Bamford 90+5'

Leeds United: Illan Meslier - Luke Ayling, Diego Llorente, Liam Cooper (15' Jack Harrison), Junior Firpo (68' Patrick Bamford) - Kalvin Phillips (55' Mateusz Klich) - Raphinha, Adam Forshaw, Stuart Dallas, Daniel James - Tyler Roberts.

Brentford FC: Alvaro Fernandez - Charlie Goode, Pontus Jansson, Ethan Pinnock - Mads Roerslev, Shandon Baptiste (69' Frank Onyeka), Christian Norgaard, Vitaly Janelt (90' Mathias Jensen), Rico Henry - Sergi Canos (72' Yoane Wissa), Bryan Mbeumo.

Żółte kartki: Raphinha, Mateusz Klich, Jack Harrison, Tyler Roberts (Leeds United) oraz Rico Henry, Sergi Canos, Charlie Goode, Patrick Bamford (Brentford FC).

Sędziował: David Coote.

***

Manchester United - Crystal Palace 1:0 (0:0)
1:0 - Fred 77'

Tottenham Hotspur - Norwich City 3:0 (1:0) 1:0 - Lucas Moura 10' 2:0 - Davinson Sanchez 67' 3:0 - Heung-Min Son 77'