Arcyważny gol Szymańskiego! Został bohaterem derbów

To był idealny moment na przełamanie. Damian Szymański strzelił pierwszego gola w sezonie i zapewnił zwycięstwo AEK-owi w starciu derbowym z Panathinaikosem (1:0).

Rafał Szymański
Damian Szymański strzela bramkę Anglikom WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Damian Szymański strzela bramkę Anglikom
Derby Aten wzbudzają ogromne emocje wśród kibiców AEK-u i Panathinaikosu. Już na początku spotkania fani na trybunach Stadio Olympiako Spiros Louis odpalili środki pirotechniczne.

Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w mecz. Już w 2. minucie tej rywalizacji Milad Mohammadi doskonale dośrodkował z lewej strony boiska i Damian Szymański był zupełnie niepilnowany w polu karnym. Pomocnik AEK-u strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Później Panathinaikos miał więcej sytuacji bramkowych, lecz Cican Stanković zachował czyste konto. Przed przerwą Szymański został ukarany żółtą kartką za przytrzymanie rywala. Po zmianie stron  dwa razy drogę do siatki znalazł Steven Zuber, jednak w obu przypadkach był na pozycji spalonej.

Szymański spędził 65 minut na placu gry i został bohaterem AEK-u. Reprezentant Polski strzelił premierowego gola w tym sezonie, wcześniej zapisał na swoim koncie jedną asystę. Zespół Argiriosa Giannikisa utrzymuje się na pozycji wicelidera greckiej Super League.

AEK Ateny - Panathinaikos Ateny 1:0 (1:0)
1:0 - Damian Szymański 2'