Dramat reprezentanta Polski! Fatalne informacje

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Paweł Dawidowicz
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Paweł Dawidowicz
zdjęcie autora artykułu

Przed Pawłem Dawidowiczem wielomiesięczna przerwa od gry. Jak poinformował klub Hellas Werona na swojej stronie internetowej, polski obrońca doznał poważnej kontuzji.

[tag=31448]

Paweł Dawidowicz[/tag] złapał kontuzję podczas ostatniego spotkania Serie A z Venezią. Polak zszedł z boiska około 20 minut przed końcem meczu, lecz wówczas nie mógł się spodziewać, że czeka go długa przerwa od gry. Teraz niestety informacje o jego stanie zdrowia nie są najlepsze.

Klub z Werony poinformował, że we wtorek została potwierdzona diagnoza mówiąca o zerwaniu więzadeł krzyżowych przednich w kolanie. Już w czwartek Paweł Dawidowicz przejdzie operację rekonstrukcji więzadła, a będzie ona miała miejsce w klinice Villa Stuart w Rzymie.

Wiadomo już, że 26-latka zabraknie w marcowych barażach do mistrzostw świata. Kontuzja Pawła Dawidowicza oznacza olbrzymi kłopot dla selekcjonera Paulo Sousy, który ma kolejny problem w formacji obronnej do rozwiązania.

W ostatnim czasie obrońca Hellasu Werona był podstawowym graczem w kadrze. Występował na boisku u boku Jana Bednarka i Kamila Glika. 26-latek pokazywał się z dobrej strony i gdyby nie kontuzja, to z pewnością mógłby liczyć na kolejne szanse od selekcjonera.

Kontuzja Pawła Dawidowicza praktycznie zamyka mu furtkę do kolejnych występów w tym sezonie. Dotychczas rozegrał piętnaście spotkań w Serie A oraz jedno w Pucharze Włoch i zazwyczaj zbierał dobre recenzje. Teraz przed nim walka o powrót do zdrowia.

Czytaj także: Policja apeluje. Poszukiwania Polaka trwają już trzy lata Spartak już w Warszawie. Bohater narodowy za sterami samolotu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: czerwona kartka po zdobyciu bramki? To możliwe

Źródło artykułu: