Niezdarna obrona Łukasza Skorupskiego sporo kosztowała

Łukasz Skorupski i Adama Soumaoro doprowadzili do straty drugiego gola. Bologna FC nie odrobiła po nim strat i poniosła porażkę 1:2 z Torino FC. Karol Linetty nie pojawił się na boisku.

Łukasz Skorupski PAP/EPA / Ettore Griffoni / IPA / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Forma Torino jest nierówna. Ostatnio Granata częściej gubiła punkty niż zdobywała ich komplet. Dlatego plan znalezienia się w górnej połowie tabeli musiała odłożyć na później. Była tam natomiast Bologna, która przed przyjazdem do Piemontu zdobyła o pięć punktów więcej niż gospodarze. Ciekawe natomiast, że to Byki, w przeciwieństwie do Rossoblu, posiadają dodatni bilans goli.

Łukasz Skorupski ma pewne miejsce w jedenastce Bologni FC. Po przeciwnej stronie boiska był Vanja Milinković-Savić, czyli w Turynie doszło do konfrontacji bramkarzy z przeszłością w PKO Ekstraklasie. Nie było natomiast w jedenastce Karola Linettego, którego notowania w Toro obniżyły się.

Granata była groźna w pierwszej połowie. Liczne ataki potwierdziła jednym golem. Do bramki Łukasza Skorupskiego trafił spokojnym strzałem Antonio Sanabria po podaniu Sasy Lukicia. Szans na podwojenie prowadzenia nie brakowało, piłka odbiła się między innymi od poprzeczki w bramce Bologni.

Po przerwie dwa gole i przy obu maczali palce bramkarze. W 69. minucie bramka na 2:0 dla Torino została na początku zapisana jako samobójcza Łukasza Skorupskiego, a pozniej przyznana Adamie Soumaoro. Po strzale Tommaso Pobegi wyglądał na kompletnie skołowanego, a na pewno można było sparować piłkę poza lustro bramki. Bologna FC trafiła w 79. minucie na 1:2. Riccardo Orsolini wykonał rzut karny przyznany za faul Vanji Milinkovicia-Savicia.

Torino FC - Bologna FC 2:1 (1:0)
1:0 - Antonio Sanabria 24'
2:0 - Adama Soumaoro (sam.) 69'
2:1 - Riccardo Orsolini (k.) 79'

Torino: Vanja Milinković-Savić - David Zima, Bremer (46' Alessandro Buongiorno), Ricardo Rodriguez - Wilfried Stephane Singo, Sasa Lukić, Tommaso Pobega, Mergim Vojvoda - Dennis Praet, Marko Pjaca (83' Josip Brekalo) - Antonio Sanabria (89' Simone Zaza)

Bologna: Łukasz Skorupski - Adama Soumaoro, Gary Medel, Arthur Theate (84' Emanuel Vignato) - Lorenzo De Silvestri, Roberto Soriano (76' Riccardo Orsolini), Mattias Svanberg, Aaron Hickey, Andreas Skov Olsen (67' Nicolas Viola) - Musa Barrow (67' Nicola Sansone), Marko Arnautović (76' Federico Santander)

Żółte kartki: Sanabria, Milinković-Savić (Torino) oraz Theate, Soumaoro, Soriano, De Silvestri (Bologna)

Sędzia: Federico Dionisi