Mamy najnowsze informacje ws. Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński opuścił boisko w meczu ligowym SSC Napoli z powodu problemów z oddychaniem. Agent piłkarza komentuje sprawę.

Mateusz Skwierawski
Piotr Zieliński WP SportoweFakty / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Piotr Zieliński sam poprosił trenera o zmianę w niedzielnym meczu z Empoli. Po kilkunastu minutach schodził z boiska trzymając się za klatkę piersiową. Włoski dziennikarz, Alessio De Giuseppe z telewizji DAZN, poinformował o szczegółach. - Zielińskiego bolało gardło i miał kaszel, dlatego nie mógł oddychać. Obecnie prowadzone są dalsze badania - przekazał. Według relacji tamtejszych mediów, polski pomocnik od razu udał się do szatni i był opatrywany przez lekarzy.

Informacje na temat zdrowia Zielińskiego przekazał nam Bartłomiej Bolek. Agent zawodnika poinformował nas, że na szczęście skończyło się na strachu i ze zdrowiem piłkarza nie stało się nic poważnego. Reprezentant Polski opuścił boisko w 22. minucie, a Napoli przegrało na własnym boisku z Empoli 0:1.

Również klub przekazał, że Zieliński zaraz po zejściu z murawy przeszedł testy, które jednak nie wykazały nic złego.

Zieliński to kluczowy piłkarz drużyny. Po wyleczeniu urazu z początku sezonu prezentuje świetną formę - w ostatnich siedmiu meczach Serie A strzelił cztery gole i miał dwie asysty. Do tego bardzo dobrze spisał się w meczach Ligi Europy z Legią Warszawa (wygrana 4:1 i gol Zielińskiego) oraz w spotkaniu z Leicester City (3:2). W ciągu pięciu lat Zieliński rozegrał dla Napoli 260 meczów.

Napoli po siedemnastu kolejkach włoskiej ligi zajmuje czwarte miejsce i traci trzy punkty do Milanu.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Piotr Zieliński to największy talent ostatnich lat w polskiej piłce?