Włoskie media oceniły grę Zielińskiego. "Zachowuje się jak prawdziwy kapitan"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
WP SportoweFakty / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Piotr Zieliński w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa SSC Napoli z AS Milan (1:0). Polak zebrał dobre recenzje po niedzielnym szlagierze Serie A.

W tym artykule dowiesz się o:

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w piątej minucie gry. Piotr Zieliński rozegrał rzut rożny na dwa tempa i precyzyjnie dośrodkował do Eljifa Elmasa. Macedończyk strzałem głową pokonał bramkarza AC Milan.

SSC Napoli zwyciężyło 1:0 na San Siro i awansowało na pozycję wicelidera Serie A. Duża w tym zasługa Zielińskiego, który spędził 77 minut na placu gry. Ofensywny pomocnik w bieżącym sezonie zdobył pięć bramek i zanotował taką samą liczbę asyst.

Według serwisu napolicalciomercato.it, reprezentant Polski był trzecim najlepszym graczem neapolitańczyków. 27-letni piłkarz otrzymał notę "6,5" i był chwalony za współpracę z kolegami. "Uczestniczył w każdej akcji" - czytamy.

Z kolei portal calcionapoli24.it podkreślił, że kadrowicz mógł wpisać się na listę strzelców. "Próbował odbierać piłkę i utrudnić sprawę rywalom. Zmarnował doskonałą sytuację w 48. minucie". Dziennikarze ocenili jego występ na "6,5".

Zieliński został wyróżniony przez tuttomercatoweb.com, gdzie uzyskał notę "7,5". Polak kolejny raz założył opaskę kapitańską. "Zachowuje się jak prawdziwy kapitan i to nie tylko dlatego, że nosi opaskę na ramieniu. Ma pomysł na grę. Potrafi utrzymać się przy piłce nawet w trudnych sytuacjach" - napisano.

Czy Zieliński był najlepszym piłkarzem meczu z AC Milan?