Widowiskowe derby Walencji. Piłkarz Levante zabawił się z rywalem [WIDEO]

Poniedziałkowe derby przysporzyły wielu emocji kibicom. Valencia CF miała problemy, ale odrobiła straty i pokonała 4:3 Levante UD. Jose Luis Morales dał próbkę swoich umiejętności technicznych.

Rafał Szymański
Morales zatańczył z Guedesem Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Morales zatańczył z Guedesem
Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w mecz. W 21. minucie Jasper Cillessen obronił strzał z rzutu karnego Jose Campani. Kilkadziesiąt sekund później pomocnik Levante zrehabilitował się i otworzył wynik na Estadi Ciutat de Valencia. Drugą bramkę zdobył Roger Marti, który wykorzystał asystę Jose Luisa Moralesa.

Morales pokazał klasę w 40. minucie. 34-letni skrzydłowy wykonał "elastico" i w ten sposób zmylił przeciwnika. Goncalo Guedes był zupełnie zdezorientowany, ale defensorzy Valencii zażegnali niebezpieczeństwo.

Portugalczyk odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. Tuż przed przerwą Guedes dynamicznie wbiegł w pole karne, a następnie uderzył nie do obrony. To był dopiero początek problemów Levante.

Druga połowa należała do zespołu "Nietoperzy". Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Carlos Soler, w 85. minucie Guedes ponownie zaznaczył swoją obecność na boisku. W doliczonym czasie Enis Bardhi dał nadzieję lokalnym kibicom. Po emocjonującym spotkaniu Valencia CF zwyciężyła 4:3 z Levante UD.

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)