Jose Mourinho wrócił do Mediolanu. AS Roma zaskoczona w hicie

Minął nieco ponad kwadrans i AS Roma miała dwubramkową stratę do Milanu. Podopieczni Jose Mourinho próbowali podnieść się z kolan, ale nie uniknęli porażki 1:3. Dużo kosztowały ich błędy z początku meczu.

Jose Mourinho PAP/EPA / CLAUDIO PERI / Na zdjęciu: Jose Mourinho
AC Milan prowadził 1:0 od 8. minuty. Olivier Giroud nie miał problemu z pokonaniem Ruiego Patricio z rzutu karnego. Francuz położył Portugalczyka i skierował piłkę w przeciwny narożnik. Jedenastka została podyktowana za zagranie ręką Tammy'ego Abrahama. Sędzia obejrzał powtórki i zobaczył, że Anglik nieprzepisowo strącił uderzenie z dystansu Theo Hernandeza.

Rossoneri rozpoczęli mecz znakomicie, choć grali w składzie osłabionym między innymi kontuzjami oraz zakażeniami koronawirusem. Eksperymentalnie była zestawiona druga linia, do której Stefano Pioli nie mógł wstawić Francka Kessiego i Ismaela Bennacera powołanych na Puchar Narodów Afryki.

W 17. minucie Milan powiększył prowadzenie na 2:0. Junior Messias nie zastanawiał się długo nad sposobem wykonania dobitki strzału Oliviera Girouda. Ten odbił się od słupka. Całe zamieszanie było konsekwencją koszmarnego zachowania obrony Giallorossich, która jakby robiła sobie na złość.

Zlatan Ibrahimović oklaskiwał udane ataki kompanów, będąc na ławce rezerwowych. Z kolei Jose Mourinho irytował się przebiegiem meczu. Druga w sezonie konfrontacja z przeciwnikiem z Mediolanu i ponownie Roma popełniała karygodne błędy. Portugalczyk po raz pierwszy prowadził włoski klub jako gość w stolicy Lombardii. W przeszłości był on szkoleniowcem Interu i w czwartek nasłuchał się wyzwisk z trybun.

W 40. minucie Roma wróciła do meczu dzięki strzałowi na 1:2 Tammy'ego Abrahama. Anglik zrehabilitował się za sprokurowanie rzutu karnego i strącił piłkę do bramki po wstrzeleniu zza pola karnego Lorenzo Pellegriniego. Napastnik Giallorossich sumiennie zapracował na gola kontaktowego, ponieważ minutę wcześniej wywalczył korner.

Milan starał się odzyskać dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie Brahim Diaz oddał strzał w poprzeczkę. Niezłą szansę zmarnował również Rade Krunić. Goście odpowiedzieli w przedostatnim kwadransie i nie wyrównali tylko za sprawą pięknych interwencji Mike'a Maignana po strzałach Tammy'ego Abrahama i Henricha Mchitarjana. Kontynuowanie natarcia utrudniła Giallorossim w 74. minucie druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Ricka Karsdorpa.

W 82. minucie piłkarze Milanu odzyskali dwubramkowe prowadzenie i praktycznie zamknęli mecz. Dwa gole zaliczki oraz przewaga zawodnika w polu zapewniły spokój. Rafael Leao poradził sobie w sytuacji sam na sam z Ruim Patricio po podaniu Zlatana Ibrahimovicia. Zrobiło się 3:1 i takim wynikiem zakończył się mecz, choć Zlatan miał jeszcze szansę poprawienia go z rzutu karnego. Uderzenie Szweda obronił Rui Patricio.

AC Milan - AS Roma 3:1 (2:1)
1:0 - Olivier Giroud (k.) 8'
2:0 - Junior Messias 17'
2:1 - Tammy Abraham 40'
3:1 - Rafael Leao 81'

W 90. minucie Zlatan Ibrahimović (Milan) nie wykorzystał rzutu karnego. Rui Patricio obronił.

Milan: Mike Maignan - Alessandro Florenzi (78' Andrea Conti), Matteo Gabbia, Pierre Kalulu, Theo Hernandez - Rade Krunić (64' Tiemoue Bakayoko), Sandro Tonali - Alexis Saelemaekers (64' Rafael Leao), Junior Messias, Brahim Diaz (88' Daniel Maldini) - Olivier Giroud (77' Zlatan Ibrahimović)

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Chris Smalling, Roger Ibanez - Jordan Veretout - Rick Karsdorp (71' Felix Afena-Gyan), Lorenzo Pellegrini (71' Stephan El Shaarawy), Henrich Mchitarjan, Matias Vina (71' Bryan Cristante) - Nicolo Zaniolo (85' Carles Perez), Tammy Abraham (76' Eldor Szomurodow)

Żółte kartki: Hernandez, Krunić (Milan) oraz Abraham, Zaniolo, Karsdorp, Cristante (Roma)

Czerwone kartki: Rick Karsdorp (Roma) /74' - za drugą żółtą/, Gianluca Mancini (Roma) /90' - za drugą żółtą/

Sędzia: Daniele Chiffi

***

Trzecim odwołanym w czwartek meczem było starcie Salernitany z Venezią FC. Drużyna z Kampanii została uziemiona na kwarantannie z powodu zakażeń koronawirusem przez lokalny urząd zdrowia.

US Salernitana 1919 - Venezia FC (odwołany)