Stępiński idealnie wykończył akcję. Szósty gol w sezonie [WIDEO]

Mariusz Stępiński przypomniał się polskim kibicom. Napastnik Arisu Limassol dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa z Ethnikosem Achnas (2:1).

Rafał Szymański
gol Mariusza Stępińskiego YouTube / Cytavision Sports / Na zdjęciu: gol Mariusza Stępińskiego
Aris Limassol mierzył się z ostatnią drużyną ligi cypryjskiej i był zdecydowanym faworytem. Zespół Mariusza Stępińskiego prowadził od 29. minuty.

Na lewym skrzydle odnalazł się Antonis Eleftherio, który precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Do piłki najwyżej wyskoczył Stępiński. Polak oddał strzał głową i bramkarz rywali nawet nie ruszył się z miejsca.

Ethinkos Achnas odpowiedział po zmianie stron. Michal Duris wykorzystał błąd defensywy i wbił piłkę do bramki. Kevin Monnet-Paquet strzelił decydującego gola w 65. minucie. Doświadczony Francuz wykorzystał dobre dośrodkowanie Shavy'ego Babicki.

Gospodarze wygrali 2:1 z niżej notowanym przeciwnikiem. Aris zgarnął komplet punktów i awansował na pozycję wicelidera tabeli.

Dla Stępińskiego było to szóste trafienie w trwającym sezonie. Czterokrotny reprezentant Polski ma też na koncie dwie asysty. Do końca czerwca napastnik jest wypożyczony z Hellasu Werona do Arisu.

Aris Limassol - Ethnikos Achnas 2:1 (1:0)
1:0 - Mariusz Stępiński 29'