Magiczny ruch Lewandowskiego. Jak on to zrobił?!

Robert Lewandowski najpierw ruszył w stronę bramki, by w odpowiednim momencie zmienić kierunek. Chwilę później Jamal Musiala podał do Polaka, który w ten sposób w rundzie jesiennej pokonał bramkarza 1. FC Koeln. W sobotę "Lewy" znów zagra z Kolonią.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski w meczu z 1 FC Koeln Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w meczu z 1. FC Koeln
Nie ma na świecie napastnika, który lepiej ustawia się w polu karnym niż Robert Lewandowski. Polak udowadnia to niemal co tydzień, a my pokazujemy gola z drugiej kolejki Bundesligi. Bayern Monachium mierzył się wówczas z 1.FC Koeln.

Dopiero w 50. minucie padła pierwsza bramka. Na lewym skrzydle rozpędził się Jamal Musiala, wpadł w pole karne i z linii końcowej zagrał przed bramkę. Tutaj niepilnowany był Robert Lewandowski, który chwilę wcześniej balansem ciała zgubił obrońcę. "Lewy" tylko dołożył nogę. Gola można zobaczyć w filmie poniżej.

Między 59. a 62. minutą padły aż trzy bramki. Najpierw Serge Gnabry podwyższył na 2:0 i wydawało się, że Kolonia tego dnia jest już na straconej pozycji. Sensacyjnie w ciągu minuty doprowadziła jednak do wyrównania. Bayern napierał i drugi gol Gnabry'ego dał ostatecznie mistrzowi Niemiec zwycięstwo 3:2.

Dotychczas przeciwko 1. FC Koeln Lewandowski zagrał 16 razy i strzelił 15 goli. Co więcej, wygrał aż 15 meczów, tylko raz zremisował i nigdy nie przegrał.

W sobotę o 15.30 powalczy o kolejne gole w tym sezonie. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi z 20 trafieniami na koncie. Transmisja meczu w Viaplay.

Ile goli Lewandowski strzeli 1. FC Koeln?