Gabon wywalczył ważny punkt. Skandaliczne sceny po ostatnim gwizdku

Ghana była uznawana za faworyta i tylko zremisowała 1:1 z osłabionym Gabonem. Po zakończeniu spotkania doszło do przepychanek między zawodnikami.

Rafał Szymański
Denis Bouanga (z prawej) i Alexander Djiku Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Denis Bouanga (z prawej) i Alexander Djiku
Zawodnicy Milovana Rajevaca lepiej weszli w mecz. W 18. minucie Andre Ayew ograł Bruno Ecuele Mangę, obrócił się z piłką i mocno uderzył zza pola karnego. Jean-Noel Amonome nie uchronił swojej drużyny przed stratą bramki.

To był jedyny celny strzał Ghany, później reprezentanci Gabonu przejęli inicjatywę. Na początku drugiej połowy dobrą szansę miał Jim Allevinah. Skrzydłowy stanął oko w oko z bramkarzem, jednak Joe Wollacott wygarnął piłkę spod jego nóg.

"Czarne Gwiazdy" odpierały kolejne ataki. W 63. minucie Johann Obiang oddał strzał z ostrego kąta i Iddrisu Baba Mohammed stanął na jego drodze. Zespół Rajevaca mógł podwyższyć wynik w końcówce. Jordan Ayew bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, lecz nie trafił w światło bramki.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Allevinah przeprowadził indywidualną akcję. Piłkarz Clermont Foot zszedł do środka boiska i idealnie przymierzył. Tym razem piłka była poza zasięgiem Wollacotta. Po remisie 1:1 Gabon jest wiceliderem grupy C Pucharu Narodów Afryki. Ghana znajduje się na trzeciej pozycji.

Tuż po ostatnim gwizdku doszło do ogromnego zamieszania. Benjamin Tetteh uderzył rywala w twarz i obejrzał czerwoną kartkę. Z kolei Andre Ayew spiął się z trenerem Anicetem Yalą.

W kadrze meczowej Gabonu zabrakło Pierre'a Emericka Aubameyanga, Axela Meye i Mario Leminy. Tamtejsza federacja zakomunikowała, że wszyscy trzej mają komplikacje po zakażeniu koronawirusem.

Gabon - Ghana 1:1 (0:1) 0:1 - Andre Ayew 18' 1:1 - Jim Allevinah 88'