PNA: dwa dublety i jedna drużyna już z awansem do 1/8 finału

Kamerun już w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki. Gospodarz turnieju nie dał szans Etiopii, zwyciężając w meczu 2. kolejki grupy A aż 4:1.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Kamerunu Getty Images / Ulrik Pedersen/NurPhoto / Na zdjęciu: reprezentacja Kamerunu
Zaczęło się sensacyjnie, bowiem Etiopczycy w 4. minucie objęli prowadzenie i to po ładnej akcji. Z prawego skrzydła płasko zacentrował Amanuel Gebremichael, a Dukele Dawa Hotassa zgubił krycie i z łatwością umieścił piłkę w siatce.

Odpowiedź faworyta była jednak natychmiastowa. Bramkę na 1:1 skuteczną główką strzelił Karl Toko Ekambi, który ostatecznie skompletował dublet, bo był autorem również ostatniego gola w meczu.

Kameruńczycy byli zdecydowanie lepsi. W drugiej połowie dwa razy w ciągu zaledwie dwóch minut do siatki trafił jeszcze Vincent Aboubakar i zespół Antonio Conceicao zwyciężył ostatecznie 4:1.

Gospodarz turnieju gromadzi już 6 pkt. i bez względu na następne rozstrzygnięcia w grupie A na pewno zobaczymy go w 1/8 finału (awansują tam triumfatorzy grup, wszystkie ekipy z drugich miejsc, a także cztery najlepsze z trzecich miejsc).

W drugim czwartkowym spotkaniu 2. kolejki Republika Zielonego Przylądka zmierzy się z Burkina Faso (początek o godz. 20.00).

Kamerun - Etiopia 4:1 (1:1) 0:1 - Dukele Dawa Hotessa 4' 1:1 - Karl Toko Ekambi 8' 2:1 - Vincent Aboubakar 53' 3:1 - Vincent Aboubakar 55' 4:1 - Karl Toko Ekambi 67'